•             RAMOWY ROZKŁAD DNIA

6:00- 8:00

8.00- 8.30

8.30- 9.00

„Idą Misie do przedszkola”-  schodzenie się dzieci. własna aktywność dzieci, zabawy tematyczne w kącikach zainteresowań, czynności porządkowo- gospodarcze, zabawy ruchowe, zestaw porannych zabaw ruchowych według przewodnika   metodycznego „Kolorowe karty” poziom ,, BB+” dzieci 5,6 - letnie

„Chłopcy i dziewczynki zjadają witaminki”- śniadanie; czynności higieniczno- sanitarne przed posiłkiem, czynności samoobsługowe, doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożycia posiłku.

„Wesoło nam tu płynie czas”- zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci; przypomnienie  o zasadach   bezpieczeństwa.

II  Część  Dnia

9.00- 10.00

10.00- 10.45

10.45- 11.00

11.00- 11.30

11.30- 11.45

11.45- 12.50

„Łamigłówki mądrej główki”- zintegrowana działalność edukacyjna z całą grupą w oparciu o nową podstawę programową i „Program wychowania  przedszkolnego”(zgodnie z przewodnikami metodycznymi „ Kolorowe karty ” poziom BB+ dla dzieci 5,6 - letnich); realizacja obowiązkowych  zajęć z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej zdrowotnej, muzycznej, plastycznej oraz przyrodniczej; wspomaganie rozwoju dzieci poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą; zabawy ruchowe dotyczące tematyki zajęć.

„Wesoło nam tu płynie czas”- spacery, wycieczki, zajęcia na placu zabaw, obserwacja przyrody, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę

„O higienę dbamy, o myciu rąk zawsze pamiętamy”- czynności sanitarno- higieniczne, samoobsługowe, przygotowanie do posiłku, rozmowa  na temat kultury zachowania się podczas posiłku.

„Chłopcy i dziewczynki zjadają witaminki”- obiad; kulturalne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami, zachęcanie dzieci do spożywania wszystkich dań.

„O higienę dbamy, o myciu rąk zawsze pamiętamy”- czynności sanitarno- higieniczne po zakończonym posiłku.

„Misiowe igraszki” -relaksacja przy muzyce, bajkoterapia, własna aktywność dzieci, zabawy dydaktyczne według planu pracy, zabawy logopedyczne, rytmiczne

III  Część  Dnia

12.50- 13.00

13.00- 13.30

14.00- 16.00

,, O higienę dbamy, o myciu rąk zawsze pamiętamy”- czynności higieniczno- sanitarne; rozmowa na temat kulturalnego spożywania posiłków.

„Chłopcy i dziewczynki zjadają witaminki”- podwieczorek; kulturalne spożywanie posiłku,  utrwalenie zasad prozdrowotnych (podwieczorek)

„Wesoło nam tu płynie czas”- zabawy dydaktyczne  z całą grupą, zabawy kołowe ze śpiewem, ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć, praca z wyprawką  „ Kolorowe karty” poziom BB+ dla dzieci 5,6 - letnich, praca stymulacyjno- kompensacyjna i indywidualna z dziećmi, ćwiczenia                    ortofoniczne, gry i zabawy stolikowe oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy tematyczne, zabawy konstrukcyjno- manipulacyjne  oraz ruchowe na świeżym powietrzu

„ Misie czekają na swoje mamusie”- rozchodzenie się dzieci.

.

W ramach pobytu dzieci w przedszkolu realizowane są zajęcia z języka angielskiego oraz religii (dwa razy w tygodniu po 30 minut).