Życzenia
Jeden na milion
Sukcesy w Konkursie Wiedzy o Prawie
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Lekcja historii
Lapbook, czyli tematyczną książkę, przygotowali uczniowie klasy 5a na zajęciach edukacyjnych z historii. Zagadnieniem zgłębianym przez uczniów podczas kilku lekcji było społeczeństwo średniowiecznej Europy. Uczniowie przedstawili zdobyte informacje o średniowiecznych zależnościach w formie „sekretników”, quizów, puzzli, skrytek, ilustracji oraz własnych rysunków.
16
Podziękowania
Kiermasz wiosenno-wielkanocny
- 23
Światowy Dzień Zdrowia – 7 kwietnia 2025 roku „Zdrowe początki, pełna nadziei przyszłość”
Obchodzony corocznie z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Światowy Dzień Zdrowia (World Health Day) 7 kwietnia ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe kwestie zdrowotne wpływające na społeczeństwa na całym świecie. Tegoroczne hasło przewodnie święta to „Zdrowe początki, pełna nadziei przyszłość”.
Zdrowie matek i dzieci stanowi podstawę zdrowych rodzin i społeczności, pomaga także zapewnić nam wszystkim pomyślną przyszłość.
Dzień książki dziecięcej
Konkurs pożarniczy
- 1
Dzień piżamy
- 13
Kwiecień - miesiąc świadoości autyzmu
Warsztaty kl. 5a
- 69
Podziękowania
Wycieczka
- 11
XXV Bieg Poszukiwaczy Wiosny
Dzień Poezji
Spektakl ,,Baśnie dalekiego wschodu. Dbajmy o planetę"- klasy 1-3
W dniu 19 marca uczniowie klas 1-3 wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku na spektakl profilaktyczny pt.:,, Baśnie dalekiego Wschodu. Dbajmy o planetę". Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przygotowany spektakl. Ogromne wrażenie wywarły piękne, kolorowe stroje aktorów, a także ciekawe rekwizyty. Po zakończonym przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami podczas którego odbył się quiz.
Wiosenny konkurs recytatorski
W piątek 21.03.25 r. z okazji Światowego Dnia Poezji odbyła się 3 edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt.: „Klasycy dla dzieci”. Celem konkursu było: poznanie twórczości Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza, Ludwika Jerzego Kerna, rozwijanie pozytywnych cech charakteru, takich jak: życzliwość, otwartość, szacunek dla pracy oraz wysiłku koleżanek i kolegów.
Poziom konkursu był bardzo wysoki: pamięciowo opanowane teksty, piękne i kolorowe przebrania, rekwizyty. Jurry w składzie: dyrektor pani Agnieszka Krzyściak-Kalemba, pielęgniarka - pani Bernadetta Chylaszek, pani Olimpia Dyląg- nauczyciel przedszkola wyłoniło laureatów:
W kategorii – klasa pierwsza:
I miejsce: Zuzanna Bogacz,
II miejsce ex aeqo: Alicja Suchorska, Hanna Wołowiec
III miejsce: Stanisław Kalisz.
W kategorii klas drugich:
I miejsce: Zofia Moćkowska,
II miejsce ex aeqo: Hanna Kopiasz, Miłosz Wija
III miejsce: Pola Suchorska.
W kategorii trzecich:
I miejsce: Marcel Demczuk
II miejsce: Antonina Toporek
III miejsce: Hanna Król.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział, Rodzicom za zaangażowanie, Radzie Rodziców za zakupienie nagród, Nauczycielom za przygotowanie konkursu, współpracę i pomoc.
32
21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Ta data nie jest przypadkowe i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego,trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Niech ten dzień będzie świętem radosnym,a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.4
Aktualności