dzienniczek
SzkołaWolontariat w szkole i PCK

Wolontariat i PCK

Rok Szkolny 2019/2020

linia

pieniadz1

Już tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w kolejnej, już XX edycji GÓRA GROSZA, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka oraz w  rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne. Chcemy pokazać najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja zbiórki pieniędzy zakończyła się już w klasach. Teraz przyszedł czas na podliczanie zebranych kwot i podsumowanie akcji, a następnie przekazanie worków z pieniędzmi do organizatorów.

Dziękujemy Wszystkim za udział w akcji.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

linia

zwierzak

zwierzatkaSzkolne Koło PCK wraz z Samorządem Uczniowskim po raz kolejny zorganizowało zbiórkę karmy oraz produktów niezbędnych do życia psom i kotomprzebywającym w chełmkowskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jeszcze przed przerwą świąteczną nasi wolontariusze wraz z rodzicami aktywnie uczestniczyli w dostarczeniu darów dla czworonożnych przyjaciół.

Dziękujemy za każdy, nawet drobny dar. Możemy być dumni, że nie jesteśmy obojętni na los naszych braci mniejszych.

linia

pomocpck

Szkolny Klub Wolontariatu wraz ze Szkolnym Kołem PCK oraz Samorządem Uczniowskim przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych oraz środków czystości
i higieny osobistej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia z produktów tych przygotowane zostały paczki, które przekazaliśmy do potrzebujących rodzin.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy swoim dobrym sercem przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców na czele z panią Beatą Madej i panią Moniką Jamróz oraz dyrektor szkoły pani Lucynie Kuligowskiej, które dostarczyły paczki pod właściwe adresy.

Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w tego typu akcjach charytatywnych rozwinie u nich wartościową postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

linia

ernest

12 grudnia 2019 r. wolontariusze działający w ramach małopolskiego projektu  logo„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” mieli okazję gościć niezwykłą rodzinę. Szkołę odwiedziła nasza niegdysiejsza uczennica - pani Joanna z mężem Pawłem oraz dwójką dzieci. Dzięki temu mogliśmy bliżej poznać historię niezwykłych ludzi, którzy prowadzą walkę o zdrowie dwuletniego Ernesta cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. W tym celu zbierane są plastikowe nakrętki, które są przekazywane na kosztowną rehabilitację.

Ernest jest dzieckiem niezwykle energicznym, pogodnym i szczęśliwym, otwartym na otoczenie i nowych ludzi. Niezmiernie ucieszył się z prezentu, jaki otrzymał od św. Mikołaja, który towarzyszył naszym wolontariuszom. Dał nam wiele radości i zapału do walki o jego zdrowie.

Zachęcamy wszystkich naszych uczniów, ich rodziców, dziadków i wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w tej akcji charytatywnej! Pamiętaj – nie wyrzucaj nakrętki po zużytym opakowaniu – przynieś ją do szkoły i wrzuć do oznakowanego pojemnika. Jest ich w naszej szkole kilka. Dobro zawsze wraca.

linia

sniadanie

Uczniowie klasy 6c zorganizowali nieco inną niż dotychczas lekcję z wychowawcą. Poświęcili ją zdrowemu odżywianiu i - co się z tym wiąże - konieczności spożywania w szkole naturalnego, pełnowartościowego drugiego śniadania, bogatego w składniki odżywcze, których brak może być nie tylko powodem kłopotów zdrowotnych, ale również problemów szkolnych.

Uczniowie przygotowali się wyjątkowo solidnie. Przynieśli różnorodne produkty, z których samodzielnie wykonali zdrowe warzywa24sałatki, kanapki i przekąski. Dzięki temu mogli się przekonać, że przygotowanie takiego posiłku jest krótkotrwałe i przyjemne. Skonsumowanie go w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy stało się ponadto okazją do zacieśniania więzów rówieśniczych.

Nie zapominajmy, że właściwe funkcjonowanie ucznia w szkole zapewnia zdrowe, treściwe i regenerujące śniadanie. Warto o tym pamiętać, bo każdy, kto ciężko pracuje, powinien się zdrowo odżywiać.

Zatem - Smacznego !!!     GALERIA

linia

4grudzien

5grudzien

III edycja akcji

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmiarach

/dla dorosłych mężczyzn i kobiet/:

czapki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigilii organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie, Zakopanem i Wadowicach.

Akcja w naszej szkole trwa do 6 grudnia 2019 r.

 

linia

 

rok

II edycja akcji

"SKARPETY I RĘKAWICZKI DLA BEZDOMNYCH"

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmaiarach /dla dorosłych mężczyzn/:

skarpety

rękawiczki

czapki i szaliki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigili organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie i Zakopanem.

Akcaj w naszej szkole trwa do 10 grudnia 2018.

linia

 

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie
 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA  organizowanej przez gora groszaTowarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoja sytuację.  W tym roku udało się zebrać 1385,65 złotych. Najbardziej hojna okazała się klasa Vb szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 217,19 złotych. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w  uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej. 
 
 
 
 
 
 
 
linia
 
  • Zbieramy gry

 

Jeżeli macie w domu gry, które się Wam znudziły przynieście do „Gralni”.gry

Wolontariusze projektu

„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

 

 

linia

  • Serce dla hospicjum
Już tradycją stało się, że SK PCK bierze czynny udział w  akcji charytatywnej pod hasłem: „Złóż zdj 12serce dla Hospicjum”, która polega na wykonywaniu serduszek techniką origami na rzecz Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły złożyli ogromną ilość papierowych serc, które zostały przesłane do hospicjum. Następnie wolontariusze, jak co roku,  rozdawali je przechodniom  na krakowskim Rynku Głównym wraz z informacją o działalności  organizacji. 
Dziękujemy wszystkim osobom, niejednokrotnie całym rodzinom, za zaangażowanie w tak szczytny cel, jakim jest działalność na rzecz  nieuleczalnie chorych dzieci. 
 

linia

W naszej szkole realizowany jest projekt "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

 

logo

 

Wolontariusze w ramach projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" zorganizowali ciepłe ubranka dla małego Kaspianka.

 kaspiankaspian1

 linia

 

free podz

 

linia

 

Młodzieżowa Rada Miejska w Chełmku zaprasza do włączenie się do akcji charytatywnej.  Organizujemy zbiórkę dla Domu Dziecka w Oświęcimiu. Zbieramy słodycze, zabawki, kosmetyki

 

 linia

 

 grosze

Ruszyła osiemnasta edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Podobnie jak w gora groszapoprzednich latach zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem tego cennego przedsięwzięcia zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę monet o nominałach groszowych. 

 

 

 

 

linia

Kwiecien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Free business joomla templates