SzkołaWolontariat w szkole i PCK

Wolontariat i PCK

Rok Szkolny 2019/2020

pomocpck

Szkolny Klub Wolontariatu wraz ze Szkolnym Kołem PCK oraz Samorządem Uczniowskim przeprowadzili zbiórkę produktów spożywczych oraz środków czystości
i higieny osobistej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia z produktów tych przygotowane zostały paczki, które przekazaliśmy do potrzebujących rodzin.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy swoim dobrym sercem przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców na czele z panią Beatą Madej i panią Moniką Jamróz oraz dyrektor szkoły pani Lucynie Kuligowskiej, które dostarczyły paczki pod właściwe adresy.

Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w tego typu akcjach charytatywnych rozwinie u nich wartościową postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

sniadanie

Uczniowie klasy 6c zorganizowali nieco inną niż dotychczas lekcję z wychowawcą. Poświęcili ją zdrowemu odżywianiu i - co się z tym wiąże - konieczności spożywania w szkole naturalnego, pełnowartościowego drugiego śniadania, bogatego w składniki odżywcze, których brak może być nie tylko powodem kłopotów zdrowotnych, ale również problemów szkolnych.

Uczniowie przygotowali się wyjątkowo solidnie. Przynieśli różnorodne produkty, z których samodzielnie wykonali zdrowe warzywa24sałatki, kanapki i przekąski. Dzięki temu mogli się przekonać, że przygotowanie takiego posiłku jest krótkotrwałe i przyjemne. Skonsumowanie go w towarzystwie koleżanek i kolegów z klasy stało się ponadto okazją do zacieśniania więzów rówieśniczych.

Nie zapominajmy, że właściwe funkcjonowanie ucznia w szkole zapewnia zdrowe, treściwe i regenerujące śniadanie. Warto o tym pamiętać, bo każdy, kto ciężko pracuje, powinien się zdrowo odżywiać. Zatem - Smacznego !!!

4grudzien

5grudzien

III edycja akcji

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmiarach

/dla dorosłych mężczyzn i kobiet/:

czapki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigilii organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie, Zakopanem i Wadowicach.

Akcja w naszej szkole trwa do 6 grudnia 2019 r.

rok

II edycja akcji

"SKARPETY I RĘKAWICZKI DLA BEZDOMNYCH"

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmaiarach /dla dorosłych mężczyzn/:

skarpety

rękawiczki

czapki i szaliki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigili organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie i Zakopanem.

Akcaj w naszej szkole trwa do 10 grudnia 2018.

linia

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA  organizowanej przez gora groszaTowarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoja sytuację.  W tym roku udało się zebrać 1385,65 złotych. Najbardziej hojna okazała się klasa Vb szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 217,19 złotych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w  uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej.

• Zbieramy gry

Jeżeli macie w domu gry, które się Wam znudziły przynieście do „Gralni”.gry

Wolontariusze projektu

„Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

• Serce dla hospicjum
Już tradycją stało się, że SK PCK bierze czynny udział w  akcji charytatywnej pod hasłem: „Złóż zdj 12serce dla Hospicjum”, która polega na wykonywaniu serduszek techniką origami na rzecz Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły złożyli ogromną ilość papierowych serc, które zostały przesłane do hospicjum. Następnie wolontariusze, jak co roku,  rozdawali je przechodniom  na krakowskim Rynku Głównym wraz z informacją o działalności  organizacji.
Dziękujemy wszystkim osobom, niejednokrotnie całym rodzinom, za zaangażowanie w tak szczytny cel, jakim jest działalność na rzecz  nieuleczalnie chorych dzieci.

linia

W naszej szkole realizowany jest projekt "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia"

logo

Wolontariusze w ramach projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" zorganizowali ciepłe ubranka dla małego Kaspianka.

kaspiankaspian1

free podz

linia

Młodzieżowa Rada Miejska w Chełmku zaprasza do włączenie się do akcji charytatywnej.  Organizujemy zbiórkę dla Domu Dziecka w Oświęcimiu. Zbieramy słodycze, zabawki, kosmetyki

grosze

Ruszyła osiemnasta edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Podobnie jak w gora groszapoprzednich latach zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem tego cennego przedsięwzięcia zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę monet o nominałach groszowych.

Styczen 2020