dzienniczek
SzkołaUKS Grunwald

UKS Grunwald

  

W sobotę siódmego czerwca na sali gimnastycznej przy Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku odbył się turniej piłki siatkowej w kategorii junior , zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy ,,GRUNWALD? Chełmek .

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zespołów reprezentujących Oświęcim , Brzeszcze , Chełm Śląski oraz Chełmek Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w których grano systemem ,,każdy z każdym? jednego seta do piętnastu punktów według przepisów siatkówki plażowej .

W grupieA liczącej pięć zespołów pierwsze miejsce zajęły dziewczęta reprezentujące Setbol Oświęcim natomiast bardzo wyrównana walka toczyła się o drugie miejsce premiowane awansem do półfinału ponieważ trzy zespoły wygrały po dwa mecze i o kolejności zadecydował lepszy stosunek małych punktów drużyny Siatkarskiego Ośrodka Sportowego z Oświęcimia .

W grupie B wszystkie mecze wygrały zawodniczki z Chełmka dzięki czemu ,,Grunwald? awansował do strefy medalowej z pierwszego miejsca . Drugie miejsce zajął zespół o wdzięcznej nazwie ,,Mituty? .Mecze finałowe grano do 21 punktów .

Na pierwszym boisku Grunwald pokonał SOS Oświęcim w stosunku 21:18 , a na drugim Setbol po bardzo wyrównanym meczu zwyciężył ,,Mituty? 24:22 .

Wmeczu o III miejsce SOS nie dał szans swoim rywalkom wygrywając 21: 11

Mecz finałowy dopingowane przez swoją publiczność dziewczęta z Chełmka w składzie :

Paulina Załuska oraz Nikola Drabik wygrały 21 : 17

Wszystkie mecze były bardzo zacięte , obfitowały w wiele pięknych akcji mocnych ataków i fantastycznych obron . Ostateczna kolejność przedstawiała się następująco :

I miejsce ,,Grunwald? Chełmek

II miejsce Setbol Oświęcim

III miejsce SOS oświęcimOd samego początku ideą jaka przyświecała założycielom klubu było grunwaldumożliwienie uprawiania sportu, a w szczególności piłki siatkowej żeńskiej części naszej społeczności . UKS GRUNWALD jest jedynym klubem w naszej gminie gdzie trenujące dziewczęta i kobiety mogą rywalizować z innymi drużynami w regularnych rozgrywkach na najwyższym szczeblu w województwie małopolskim, a więc realizować się jako sportowcy .

   Przez wszystkie lata działalności poszczególne zespoły zapełniały powoli gablotę z pucharami za rozgrywki na różnych szczeblach i w różnych kategoriach wiekowych .

Najważniejsze osiągnięcia to :

-Trzykrotne Mistrzostwo Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Kobiet

-Trzykrotne Mistrzostwo Oświęcimskiej Ligi Siatkówki Dziewcząt do lat piętnastu

-Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w rozgrywkach szkolnych

-IV miejsce w wojewódzkich zawodach Kinder Sport

-Awans do finału wojewódzkiego   do lat piętnastu

-Awans do finału wojewódzkiego w czwórkach siatkarskich

Nasze zawodniczki i zawodnicy otrzymywali powołania do kadry województwa małopolskiego, gdzie zdobywali medale Mistrzostw Polski .

Wychowankowie naszego klubu z powodzeniem kontynuują karierę sportową w rozgrywkach wyższych lig .

Obecnie w klubie trenują dziewczęta w wieku młodziczek , juniorek młodszych i starszych oraz seniorek.

Prezesem klubu jest Mieczysław Wesecki a trenerem wszystkich grup wiekowych Mariusz Janik .

Od trzech sezonów w rozgrywkach III ligi bierze udział sekcja męska UKS ,,GRUNWALD?

Tel. Kontaktowy 692285982

  

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce szarych komórek i przestrzeni kosmicznych, narodził się szalony pomysł (to nie początek since fiction) stworzenia klubu sportowego. Niby nic takiego... a ile roboty! No i stało się! Ponad 3 lata temu, a dokładnie w Listopadzie 2000 roku klub UKS Grunwald został zalegalizowany.

W związku z dużym zainteresowaniem siatkówką, klub zaczął trenować młode dziewczęta, aby podbiły parkiety małopolskich hal.

Zarząd klubu przedstawia się następująco:

  • prezesem jest Mieczysław Wesecki,
  • vice prezesem Mariusz Janik,
  • sekretarzem Małgorzata Wójtowicz
  • księgową Małgorzata Wesecka.
  • kapelan klubowy ks.mgr Krzysztof Grabiec

Członkowie zarządu to: 

  • mgr Lucyna Kuligowska,
  • Dariusz Bułdak,
  • Jan Zelech
  • Daria Maca
  • Kamila Wesecka.

Wszyscy oni zasługują na wyróżnienie.

Wszystko zaczęło się dość niewinnie. Z racji swojej świeżości klub zyskał wielu zwolenników. Z czasem jednak tylko najwytrwalsze dziewczyny pozostały. Sezon 2002/2003 był pierwszym, w którym dziewczyny zaczęły stawiać pierwsze poważne kroki w lidze małopolskiej. Dopiero późniejsze rozgrywki zaczęły przynosić drużynie zamierzone efekty.

Nasza drużyna podjęła się w owym sezonie nie lada wyzwania. Uczestniczy w rozgrywkach młodziczek (do lat 15) obecnie walcząc o wysokie drugie miejsce w grupie i awans; juniorek młodszych (do lat 17) zajmując trzecie miejsce, ustępując tylko trochę bardziej doświadczonym drużynom; w lidze gimnazjalnej po bezprecedensowym zwycięstwie nad Osiekiem i Brzeszczami, pierwsze miejsce tak jak w lidze oświęcimskiej kobiet, po pokonaniu okolicznych liceów (np. "Konara"). Reprezentacja naszej szkoły, klubu i miasta ma na swym koncie wiele wygranych, ale także kilka porażek, które mobilizują zawodniczki do dalszej pracy i wzmożonego wysiłku.

Zawodniczkami klubu nie są tylko mieszkanki Chełmka. W związku z brakiem zainteresowania wśród trochę młodszej młodzieży siatkówką, klub miał niewystarczającą ilość młodziczek. Chcąc grać w lidze, klub zdecydował się nawiązać współpracę z dziewczętami z sąsiedniego Bierunia. Mimo początkowych konfliktów i problemów, dziewczyny zaczęły odnosić sukcesy. Pierwszym ich wspólnym sukcesem był udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej młodziczek w Tychach (27-28 września 2003), gdzie miały okazję zmierzyć się z drużyną niemiecką jak równy z równym.

Powinnam wspomnieć również o samych bohaterkach, które z poświęceniem trenują 3 razy w tygodniu i dodatkowo w każdy weekend podejmują walkę w dwóch, a nawet trzech meczach ligowych.

Klub powstał przy naszej szkole (SZS Nr 1), lecz niestety nasza sala absolutnie nie nadawała się do treningu (niewymiarowe boisko), więc czy słońce czy deszcz zawodniczki chodziły trenować do gimnazjum nr 2 na osiedlu.

Dziewczyny z meczu na mecz zdobywały doświadczenie, Taki mecz kosztuje wiele poświęcenia psychicznego i fizycznego. Trenerzy mgr Mariusz Janik i Paweł Lorenz, prezes Wesecki oraz wierny kibic Pani mgr Małgorzata Wójtowicz często nie potrafią usiedzieć na ławce - czasami z nerwów, a czasami ze szczęścia (taki mecz dostarcza na pewno wielu siwych włosów ;)).

Długo szukaliśmy kogoś kto doceniłby osiągnięcia drużyny i zadbał o prezencję klubu, czyli jednym słowem sponsora. Znalazł się pewien anonimowy człowiek, który sprawił, że staliśmy się drużyną z "wyższej półki" za co jesteśmy wdzięczni.

Wrzesien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Free business joomla templates