dzienniczek
SzkołaSześciolatek w szkole

Sześciolatki w szkole

 

linia

p

 

W Samorządowym Zespole Szkół nr 1 od wielu lat zawiązana jest ścisła współpraca między przedszkolem a szkołą. Ma to przede wszystkim na celu umożliwienie dzieciom naturalnego przejścia z wychowania przedszkolnego do edukacji szkolnej. Dzieci uczestniczą we wspólnych imprezach i zajęciach. Rozwijają w ten sposób swoje doświadczenia społeczne, uczą się funkcjonowania pośród ludzi i przestrzegania reguł. Szybciej się usamodzielniają i uczą odpowiedzialności oraz współpracy i działania w grupie. Przebywanie w szkole, w której się uczą dzieci starsze sprzyja budowaniu autorytetów, tak potrzebnych w tym wieku.

 

Dla rozwoju osobistego dzieci 5-cio i 6-cio letnich te wspólne spotkania ze starszymi uczniami są bardzo znaczące i korzystne. Mając to na uwadze dzieci często się spotykają i wspólnie zdobywają nowe doświadczenia.

p 1

 

linia

 

 ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 

ZERÓWKA NA ZAJĘCIACH KOMPUTEROWYCH W KLASIE PIERWSZEJ

 

Uczniowie klas "O" mieli okazję gościć na zajęciach komputerowych w klasie pierwszej. zdj 12Dzieci po zapoznaniu się z Regulaminem Pracowni Komputerowej usiedli przy stanowiskach komputerowych i obserwowali starszych kolegów podczas pracy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Pod koniec zajęć dzieci wykonały rysunek przy użyciu poznanych narzędzi z przybornika programu Paint. Galeria

 

 

 kredki

DZIEŃ ZWIERZĄT

 

 

1 października w ramach współpracy kl I z oddziałem "0", odbyły się zajęcia integracyjne z kot okazji Dnia Zwierząt . Celem zajęć było "Wspieranie rozwoju dziecka w związku z obniżeniem wieku realizacji obowiązku szkolnego". Dzieci wspólnie oglądały prezentacje multimedialną o zwierzętach domowych oraz odpowiadały na zagadki. Galeria

 

kredki

ROK SZKOLNY 2014/2015

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

brzydkie kbrzydkie k 1

W dniu 21.05.2015r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pt "Brzydkie Kaczątko" przygotowane przez uczniów z klasy Ic. Swoje umiejętności aktorskie uczniowie prezentowali przed najmłodszymi dziećmi z przedszkola oraz przed dziećmi sześcioletnimi, które już wkrótce będą pierwszoklasistami. Młodzi aktorzy w barwnych strojach odtwarzali losy małego łabędzia, który pokonywał różne perypetie, zanim przemienił się w pięknego ptaka. W rolę  brzydkiego kaczątka wcieliła się uczennica z klasy Ic Patrycja Kuligowska. Piękna opowieść o losach tytułowego bohatera, wyśmiewanego przez innych, bardzo się wszystkim podobała. Jednocześnie mali aktorzy starali się przekazać prawdę o tym, że nie należy nigdy śmiać się z innych, tylko dlatego, że wyglądają inaczej, a wszelkie trudności pokonywać najlepiej razem pomagając sobie wzajemnie.

 

kredki

 

ZAJĘCIA TANECZNE

Dzieci z klasy I a i I b odwiedziły oddział "0". Pani M. Grygiel, p. K. Żołdak, p. M. zdj 10Koryczan-Zembaty prowadziły zajęcia integracyjne z zakresu tańca towarzyskiego. Przedszkolaki pokazały pierwszoklasistom podstawowe kroki i figury do tańca "Cha-cha". Razem tańczyły i świetnie się bawiły. Galeria 

kredki

 

WIOSENNY KRAJOBRAZ

Dzieci z klas "0"  oraz klasy Ia wspólnie rysowały wiosenny krajobraz dowolna wiosna rys ptechniką. Uczniowie klasy pierwszej wspomagały we wspólnych zajęciach zespół przedszkolny. Na zajęciach panowała miła i przyjemna atmosfera.

kredki

JASEŁKA

jaselka 1

Dzieci z klas "0" zostały zaproszone do wspólnego kolędowania podczas szkolnych jasełek. Miały okazję oglądać starszych kolegów i wspólnie śpiewać kolędy.

kredki

ZAJĘCIA MUZYCZNE

W ramach realizacji programu "sześciolatek w szkole" 7 listopada odbyły sięmuzyka p  zajęcia artystyczno - umuzykalniająco - ruchowe przygotowane i przeprowadzone przez nauczycielki p. M. Koryczan - Zembaty i p. M. Grygiel z oddziałem "0" i klasa I a szkoły podstawowej. W czasie zajęć dzieci z grupy "0" zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - muzyczne śpiewając piosenki o tematyce jesiennej. Natomiast klasa I a zaprezentowała pląsy i zabawy ruchowe z elementami spiewu. Wszystkie dzieci wzięły udział w quizie, pt. :Jesień wokół nas". Zajęcia nauczyły dzieci rywalizacji i współzawodnictwa. Radosna atmosfera panująca na zajęciach długo pozostanie w pamięci dzieci.

kredki

 

ZDROWE-SZASZŁYKI OWOCOWE

 

W dniu 28.10.2014 r uczniowie z klasy I c oraz dzieci z klasy ,, 0" pod czujnym okiem nauczycieli, pani M. Koryczan - Zembaty oraz pani D. Orzany, wykonywały owocowe szaszłyki.

Celem zajęć kulinarnych było poznanie ze sposobem wykonania szaszłyków, doświadczenie wrażeń dotykowych i smakowych a także zachęcanie do spożywania owoców jako źródła witamin.

 

Przygotowanie szaszłyków sprawiło dzieciom wiele radości i przyjemności. Młodsze dzieci z klasy ,,0" mogły zaobserwować czynności starszych kolegów i koleżanek oraz wspólnie z nimi smakować owoce i cieszyć się ze swoich nowo zdobytych umiejętności kulinarnych.

owoce 1owoce 14

 

kredki

 

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE

W ramach integracji klas, p. A. Juszyńska i p. M. Grygiel, przeprowadziły zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. W ćwiczeniach brały udział klasa Ia oraz kl IIb. Celem było współdziałanie i współzawodnictwo, rozwijanie aktywności ruchowej, które wymagają współpracy oraz przestrzegania ustalonych reguł. Rozwijają samodzielność, zaradność, uczą cieszyć sie ze zwycięstwa, ale również radzić sobie z przegraną. Zajęcia zostały przeprowadzone w formie zabaw ruchowych, wyścigów rzędów, miały odpowiedni stopień trudności, który umożliwiał udział wszystkich uczestników, co sprzyjało powstaniu pogodnego i radosnego nastroju.Galeria

zdj 05zdj 10

kredki

JESIENNE INSPIRACJE

16 października w ramach współpracy kl I z oddziałem "0", odbyły się zajęcia integracyjne z edukacji plastycznej. Celem zajęć było "Wspieranie rozwoju dziecka w związku z obniżeniem wieku realizacji obowiązku szkolnego". Tematem zajęć była praca plastyczna "Jak jesień pomalowała ogród?". Dzieci wykonywały zadanie z zebranych, kolorowych liści. Nad całością piecze pełniły p. M. Grygiel i p. I. Trybuś.Galeria

 

zdj 10zdj 21

 

 

kredki

MAGICZNE DRZWI

Wychowawcy klas pierwszych przygotowali dla swoich uczniów "Magiczne drzwi", przez które najmłodsi mogli przejść do swoich sal.

zdj 19zdj 05zdj 31

kredki

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE


1 września 2014 roku naukę po raz pierwszy rozpoczęły trzy klasy pierwsze, w których jest 24 6-cio latków i 31 7- mio latków. Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet społeczności uczniowskiej. Na koniec, piewrszaki na osłodę otrzymały rogi obfitości.

 rosp 14rog

 

 

kredki

 

 

Czytaj więcej: Sześciolatki w szkole
Sierpien 2018

Pn Wt Sr Cz Pt So N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Free business joomla templates