dzienniczek
SzkołaŚwietlicaAktualnościAktualności świetlicy

Aktualności świetlicy

obraz

 

POBIERZ     Oświadczenie o samodzielnym powrocie dziecka

 

wakacje 1

 

Koniec roku szkolnego

No i nadszedł długo oczekiwany czas wakacji. W ostatnim tygodniu roku wakacjeszkolnego rozmawialiśmy o planach na wakacje. Również przypominaliśmy jak bezpiecznie i przyjemnie odpoczywać i nabierac siły na następny rok szkolny. Wszystkim dzieciom ze świetlicy życzymy POGODNYCH, RADOSNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

 

tecza 1

 

Spotkanie z numizmatykiem

19 czerwca na świetlicy odbyło się spotkanie z  Panem Pawłem Waligórą - fotnumizmatykiem. Zaproszony gość przedstawił dzieciom historię pieniądza oraz pokazał swoja cenną kolekcję banknotów.

 

 

 

 

tecza 1

Spotkanie z fotografem

12 czerwca na świetlicy odbyło się spotkanie z fotografem Panem Pawłem fot1Waligórą. Uczniowie poznali historie fotogtafii oraz różne techniki fotografowania. Mogli równiez oglądać sprzęt fotograficzny przyniesiony przez zaproszonego gościa. W spotkaniu uczestniczyła klasa I a oraz klasa IIIb.

 

 

tecza 1

Olimpiada świetlicowa

 

W piatek 9 czerwca odbyła się Olimpiada Świetlicowa w skokach na skakance. olimpBezkonkurencyjna okazała sie Amelia Doległo, która uzyskała 512 skoków. Drugie miejsce zajęła Liliana Uciecha, a trzecie Igor Sztorgyn. Gratulujemy!

 

 tecza 1

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniów czekały nie lada atrakcje. Niektórzy bawili sie na Placu Reprezentacyjnym przy Urzędzie Miejskim wraz z Radą Młodzieżową.  Inni ogladali  zmagania sportowe stzrszych koleżanek i kolegów. Dodatkowo każdy otrzymał słodki upominek od Rady Rodziców oraz soczek ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską "Chatka Puchatka".

 den dz

 tecza 1

Dzień Matki

Dnia 26 maja obchodzimy Dzien Matki. Z tej okazji dzieci wykonały piękne laurkiden m dla mam, pokazując jak bardzo je kochają. Wszystkim Mamom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. 

 

 

 

 

 

 tecza 1

Majowe święta

Dzieci na świetlicy uczciły majowe święta. Wykonały i rysowały flagi oraz zdj 03przeprowadziły pogadankę na temat istoty majowych świąt:                                

1 maja - Święto Pracy

2 maja - Dzień Flagi

3 maja - Rocznicza uchwa;enia Konstytucji Trzeciego Maja

 tecza 1

Wielkanocne zwyczaje

Gdy wiosna w pełni zawitała, zaczęły się w pełni przygotowania do świąt zdj 04wielkanocnych. Od początku kwietnia dzieci wykonywały różne ozdoby wielkanocne: pisanki, kurczaki, zajączki … Przygotowali również jajka metodą decoupage do koszyczka. Z wesołym Alleluja na ustach wszyscy udali się na radosne świętowanie.

 

 

tecza 1

 

Wiosna

Za oknem wiosna przyszła, a na świetlicy pojawiają się pierwsze ozdoby DSC 0960wiosenne. Kwiaty na oknach, kolorowe motyle dekorują nam sale i przypominają, że wszystko budzi się do życia.

 

 

 

 

tecza 1

Dzień Kobiet

W całej szkole mężczyźni składali życzenia kobietom obdarowując je kwiatami B088lub skromnymi życzeniami. Również chłopcy na świetlicy złożyli życzenia dziewczynkom.

tecza 1

Spotkanie z nauką

Uczniowie na świetlicy przez tydzień czasu poznali świat nauki. Recyklingowe naukaroboty, odrzutowce i poduszkowce z balona, prototyp wulkanu to wybrane prace plastyczne i eksperymenty, które wykonywały dzieci na zajęciach. Galeria

 

tecza 1

Dzień Kota

17 lutego obchodziliśmy Dzień kota. Dzieci wykonały piękne papierowe koty, den kotaktóre teraz są piękną ozdobą na świetlicy.

 

 

 

 

 

 

tecza 1

Karnawał

16 lutego na świetlicy odbył się bal karnawałowy. Sala została  przez dzieci karnawaludekorowana kolorową bibułą. Zawisły również barwne maski karnawałowe .

 

 

 

 

 

 tecza 1

Walentynki

14 luty- walentynki, dzień zakochanych. Dzieci wykonały piękne przeplatane walentynkiserca, a niektórzy wykonali również kartkę z życzeniami.

 

 

 

 

 

 tecza 1

Kolorowanki

Spółdzielnia Uczniowska Chatka Puchatka obdarowała nas nowymi kolorkolorowankami. Bardzo dziękujemy za miły podarunek.

 

 

 

 

 

 tecza 1

Bezpieczne ferie

Ostatnie dni przed feriami omawialiśmy, jak bezpiecznie spędzić ferie feriezimowe. Przypominaliśmy o czym należy pamiętać przy zabawach zimowych. Opowiadaliśmy o naszych planach na ferie.

 tecza 1

Aniołkowo

Uczniowie na świetlicy przyłączyli się akcji aniołkowej pomagając w wykonaniu aniołków na kiermasz. Powstały aniołki z wydzieranej kartki, zrobione z plastiku oraz z masy solnej. Galeria

 

zdj 05zdj 11

tecza 1

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21 i 22 stycznia obchodzimy święto babci i dziadka. Z tej okazji dzieci wykonały piękne laurki dla swoich dziadków. Również wykonały piękne kwiatki i serduszka, pokazując im jak ich bardzo kochają.  Wszystkim Babciom i Dziadkom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia! Galeria

 

zdj 03zdj 08

tecza 1

Serce dla Hospicjum

Dzieci na świetlicy nauczyły się wykonywać serduszka z origami, aby dołączyć do akcji „Serce dla hospicjum”. Entuzjastycznie wykonały wiele serce w odcieniach czerwieni i przekazały na akcję charytatywną. Galeria

 

zdj 11zdj 13

tecza 1

 Kalendarz

Wraz z początkiem roku uczniowie wykonali kalendarz na świetlicę. Każdy odpowiadał za jeden miesiąc. Dzieci kolorowały kartki kalendarza zaznaczając ważniejsze święta. Galeria

 

zdj 07zdj 01

 

tecza 1

Szaleństwa kubkowe

Na świetlicy opanowały szaleństwa kubkowe. Dzieci, gdy zobaczyły dużą ilość kubków, zaczęły budować wysokie wieże oraz zamki. Ta zabawa sprawiła wiele radości i uśmiechu na twarzyGaleria

zdj 02zdj 06

tecza 1

Nowy Rok

Wraz z noworocznymi życzeniami dzieci wykonały prace obrazujące fajerwerki,zdj 17 wspominające noc sylwestrową. Te barwne sztuczne ognie ozdabiają naszą świetlicę.

Galeria

 

 

 

 

tecza 1

 

Coraz bliżej święta

Przez cały grudzień uczniowie wykonywali piękne ozdoby bożonarodzeniowe, zdj 01które wprowadziły w nastrój świąteczny.  Z niecierpliwości każdy oczekiwał świąt nucąc świąteczne piosenki i kolędy. Uczniowie z radością udali się na przerwę świąteczną, życząc sobie WESOŁYCH  ŚWIĄT! Galeria

 

 

 

 

 

tecza 1

110-lecie szkoły

Na świetlicy również odbywały się drobne przygotowania z pomocą dzieci na zdj 09uroczyste obchody święta szkoły. A dzień przed obchodami nasza sala zmieniła wystrój i została przygotowana na poczęstunek dla zaproszonych gości. 

 

 

 

 

tecza 1

Ubieramy choinkę

 

Bombki, kokardki i łańcuchy zawisły na choince, którą ubrały dzieci. Teraz stoi zdj 06 przy świetlicy wprowadzając w świąteczny nastrój. Dzieci również wykonały kolorowe ozdoby na choinkę na gazetce. Galeria

 

 

 

 

 tecza 1

Mikołajki

 

Dzięki Spółdzielni Uczniowskiej 6 grudnia na świetlicy odwiedził św. Mikołaj, który gryw prezencie przyniósł nowe gry dla dzieci. Dzieci z radością przystąpiły do zabawy.

 

 

 

 

 

tecza 1

 Nadeszła zima

 

Nadeszła zima za oknem, a wraz z nią pojawiły się pierwsze ozdoby zimowe na zima

świetlicy.

tecza 1

 

Czas adwentu

Wraz z początkiem Adwentu na gazetce na świetlicy pojawił się kalendarz adwentadwentowy wykonany przez dzieci. Na każdy dzień jest umieszczona w kieszonce karteczka z zadaniem dla dzieci.

tecza 1

Zabawy andrzejkowe

30 listopada na świetlicy odbyły się zabawy andrzejkowe. Ustawianie butów w zdj 04stronę drzwi, imiona na kartkach przekłuwane szpilką, wróżby z kart to jedne z wybranych wróżb andrzejkowych, które uczniowie mieli na świetlicy. Przeprowadzone również były zabawy z krzesłami, z chustą, i piłką. Galeria

 

 

 

tecza 1

 

podziekowanie

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Poprzez zabawy z pluszowymi misiami obchodziliśmy w piątek 25 listopada Dzień jakiPluszowego Misia. Uczniowie prezentowali przyniesione maskotki. Mogli także wykleić z materiałów misia. Galeria

 

 

 

 

 

tecza 1

Dzień tolerancji i życzliwości

tolerancja 1tolerancja 2

Na świetlicy również obchodziliśmy dzień tolerancji i życzliwości. Uczniowie wykonali plakat, tablicę życzliwości i rozmawiali o szacunku i tolerancji do drugiego człowieka. Starali się również być życzliwym do koleżanek i kolegów na świetlicy. Brali udział w zabawie, której zadaniem było napisanie coś miłego dla wylosowanej osoby. Miłe słowa wywołały uśmiech na twarzy dzieci.

 tecza 1

Pasowanie na "Świetlika"

W dniu 16 listopada Świetliki ze świetlicy " Kolorowa Tęcza " uroczyście przyjęły

pasowanie sw do swojego grona uczniów klasy pierwszej.

Kandydaci na Świetlika musieli wykazać się

wieloma umiejętnościami i udowodnić, że

zasługują na to by zostać Świetlikiem. Potem

nastąpiło pasowanie, wręczenie dyplomów i

dobra zabawa. Galeria

 

 

 tecza 1

Święto Niepodległości

1111 Wykaz 2

Na świetlicy uczniowie obchodzili święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji dzieci rozmawiały i przypominały sobie symbole narodowe, a także pomalowały kolorowanki z mapą Polski.  Wykonały również godło – Orła Białego techniką origami płaskie.

Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Galeria

 tecza 1

 

Jesienne prace

Za oknem jesień trwa, a na świetlicy powstają piękne prace. Pomysłowe parasole, owoceprzestrzenne owoce czy też kolorowe liście na drzewach to kilka przykładów prac, które ozdabiają wystawy i gazetki na świetlicy. Galeria

 

 

 

 

 drzewoparasoltecza 1

Poczta świetlicowa 

Uczniowie mogą napisać kilka ciepłych słów do koleżanki lub kolegi na poczta swświetlicy. Listy są rozdawane odresatom raz w tygodniu. Uczniowie bardzo chętnie piszą do siebie ciepłe słowa.

 

 

 

tecza 1

 Dzień Edukacji Narodowej 

14 października każdy pamięta, aby złożyć życzenia wszystkim pracownikom kwadratyszkoły. Również uczniowie na świetlicy nie zapomnieli. Wykonali piękną laurkę wraz z  życzeniami, którą wręczyli pani Dyrektor.

 

 

 

 

 tecza 1

 Odblaskowa gazetka 

Do akcji "ODBLASKOWA SZKOŁA" dołączyła się również świetlica szkolna. Podopieczni pod kierunkiem opiekuna wykonali gazetkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

gazetka sw

 gazetka sw 1

 

 

 

 

 

 

tecza 1

 

 

Projektujemy znaki 

Na świetlicy szkolnej uczniowie poznali rodzaje znaków drogowych i ich charakterystyczne cechy. Następnie ich zadaniem było zaprojektować swój własny znak. Dzieci wykazały się pomysłowością.

 

zn

zn1

 

 

 

 

 

 

 

 

tecza 1

 Pierwsze chwile na świetlicy

Wraz z pierwszym dzwonkiem w szkole otwarły się drzwi naszej świetlicy roku powitanieszkolnego 2016/2017. Oczom dzieciom ukazał się nowy wystrój pomieszczenia. Odświeżone ściany, kolorowe piłeczki, nowe dekoracje i na środku zawieszona z bibuły kolorowa tęcza - to wszystko wywarło uśmiech na twarzach dzieci.

Pierwsze spotkanie to oczywiście przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania prac i zabaw oraz ustalenie zasad przebywania na świetlicy. 

 

tecza 1

 rok szkolny

 

Wszystkim Babciom oraz Dziadkom - z okazji ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, miłości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności. Dzień Babci i Dziadka jest też okazją by podziękować Państwu za:  ofiarowane serce, cierpliwość i miłość, którymi darzycie swoje wnuki każdego dnia. Stu lat życia z całego serca życzą Wam:

                                           Opiekunowie szkolnej świetlicy "Kolorowa tęcza" wraz z całym Gronem pedagogicznym oraz Wasze kochane Wnuki.

Zapisz

Zapisz

Grudzien 2019

Pn Wt Sr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Free business joomla templates