dzienniczek
SzkołaŚwietlicaAktualności

Aktualności świetlicy

 

swietlica2017

2019/2020 

   87 e      swietl2019         Galeria   

KOCHANI!


Już wkrótce Wielkanoc. Niestety w tym roku święta wielkanocne nie będą wyglądały tak, jak zawsze. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować ozdoby wielkanocne, które w tym okresie przyozdobią Wasze domy.Wytłaczanki, czyli opakowania na jajka, mogą posłużyć za świetny materiał na tego typu ozdoby. Poniżej kilka propozycji.    Pobierz

 

Poznajemy nasz region – Małopolska (ciąg dalszy ciekawostek)    Pobierz

Apel do wszystkich!!

Poznajemy nasz region – Małopolska 

Pobierz 

Piątkowe ciekawostki.. Pobierz

Ważna informacja!!Pobierz

Poznajemy nasz region – Małopolska 

Czwartkowe ciekawostki..  Pobierz

Wiralowy teledysk o koronawirusie!!

Piosenka z animowanym teledyskiem prezentuje zasady, jakie powinniśmy przestrzegać w ramach profilaktycznej walki z koronawirusem. W animacji ujęto, jak należy myć ręce, jak kichać aby nie zarażać innych itp.
Poniżej link do teledysku:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wietnam-koronawirus-teledysk-viral-wideo-ministerstwo-zdrowia-wietnamu

Poznajemy nasz region – Małopolska 
Środowe ciekawostki..

Najlepsze sposoby na domową kwarantannę!!

"Co robić w domu w czasie kwarantanny"? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas. Jeśli nie macie pomysłu, to poniżej najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu w domu. Pobierz

  

Kochani!

Zaczynamy nowy tydzień, a wraz z nim cykl poświęcony ciekawostkom na temat naszego regionu pt. "Poznajemy nasz region – małopolska".

Pobierz

 Co Wy na to? Dwutygodniowy cykl zakończymy informacjami, które będą dotyczyły zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  

Poniżej również link dla osób chętnych jak zrobić maseczkę bez szycia!!
https://www.youtube.com/watch?v=vwidETUO8a4   

Pamietajcie - nie wychodźcie z domu i bezwzględnie przestrzegajcie zasad higieny!!!

 

 

Żelatynowy gniotek –

piłeczka antystresowa 27.03.2020

Do tej pory każdy z Was znał gniotki, które robiło się przy użyciu ryżu lub mąki. Ten galaretowaty gniotek to prawdziwy hit. Sama zabawa nim to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu  Pobierz

Wirtualny spacer po zoo

Kto powiedział, że siedząc w domu nie można wybrać się do zoo? Poniżej link, gdzie można wirtualnie pospacerować po Ogrodzie Zoologicznym w Opolu, poznając żyjące tam zwierzęta.

Zapraszamy!!

www.opole.pl/wirtualne-spacery/zoo_prezentacja/index.html

 

linia balony

Wiosenne origami 26.03.2020

Pobierz

Zabawa twórcza 25.03.2020    

Pobierz

 

2 propozycje

 

Zabawa w kodowanie

Kodowanie to ciekawy pomysł na rozwijanie umiejętności orientowania się w terenie, czytania map, czy stosowania schematów w zadaniach logicznych. Poniżej kilka przykładów oraz pusty arkusz do wydruku gdzie sami możecie stworzyć dowolną grafikę.       Pobierz  

 

Bądź jak Picasso!

Proponuję grę dla dowolnej ilości osób w każdym wieku.

Gra pozwala na stworzenie portretu w stylu kubistycznym

 

    Pobierz          OBRAZ 1          OBRAZ2          OBRAZ3          ZASADY

 

Piasek księżycowy

Wszyscy z nas lubią kreatywne zabawy. Dlatego czemu nie stworzyć samemu piasek księżycowy?

Pobierz

przepis na domowe piłkarzyki

ZASADY                      OBRAZ

 

linia balony

 

 

2018/2019

 

Odświeżona świetlica czeka na świetliczaków w nowym roku szkolnym 2018/2019

 

sw 2

 

Wszystkim rodzicom za wszelkie pomoce przyniesione na świetlicę serdecznie dziękujemy!!

 

linia balony

 

Co oferuje nasza świetlica?

Świetlica działa dla uczniów klas I – III, a także dzieci starszych, które muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców, dojazdy do szkoły lub oczekiwanie na zajęcia dodatkowe.
Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia zgodnie z programem pracy dydaktyczno – wychowawczej według haseł tygodnia. W ramach zajęć dzieci odrabiają lekcje, czytają, bawią się, grają w gry planszowe, uczestniczą w grach i zabawach dydaktycznych, ruchowych integrując się między sobą  oraz rozwijając więź społeczną. Na zajęciach plastycznych i manualnych natomiast rozwijają swoją wyobraźnię, poczucie estetyki i sprawność rąk. 

 

linia balony

 

Koci dzień na świetlicy

Dzień Kota to inicjatywa mająca na celu przede wszystkim uwrażliwienie społeczeństwa na zdj 03problem bezdomnych kotów i na często trudny koci los.
W tym dniu wszystko kręciło się wokół kota. W poszczególnych grupach przez cały dzień odbywały się różnorodne zajęcia z kotem w roli głównej:rozmowy, pogadanki, czytanie fragmentów książek, zajęcia plastyczne oraz oglądanie filmu "Garfield".

linia balony

 

Prace walentynkowe

 

wal1wal2

 

wal3wal4

 

linia balony

Święto Babci i Dziadka

 

babcia swbabcia 1 sw

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji podczas zajęć świetlicowych dzieci opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, wypowiadały się za co kochają swoje babcie i dziadków, wykonywały laurki oraz upominki. 

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz młodzieńczej energii.

linia balony

Wigilia na świetlicy

W świątecznej, pełnej radości atmosferze 21 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się wigilijka.wigilia sw Podczas tego miłego spotkania  dzieliliśmy się opłatkiem  składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia oraz śpiewaliśmy razem kolędy. Wspólne kolędowanie uświetnił słodki poczęstunek. Oby ta atmosfera świąteczna pozostała jak najdłużej w naszych sercach.

 

linia balony

Zimowy wystrój świetlicy

 

zima swzima sw 1

W okresie przedświątecznym wykonywaliśmy dekoracje związane z Mikołajem oraz świętami Bożego Narodzenia. Nasza świetlica jest pięknie przystrojona. 
Efektem pracy uczniów i wychowawców są dekoracje zdobiące świetlicę szkolną. 

linia balony

Andrzejki w świetlicy

W piątek 30 listopada w świetlicy szkolnej dzieci spędziły czas na zabawie andrzejkowej. andrzejkiTradycyjne wróżby przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały” bliższą lub dalszą przyszłość. Wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu.

 

 

 

 

linia balony

 

Nasze misie, misiaczki...

 

misswmis1sw

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zapoznaliśmy się z sylwetkami misiowych bohaterów wielu bajek, rozwiązywaliśmy mnóstwo zagadek, wykonaliśmy misiowe torebki na prezenty oraz pachnące misie z kakao i kawy, mmm było pysznie:)

 

linia balony

 

W czasie deszczu dzieci sie nudzą...

Ale nie w naszej świetlicy!! Piękne dary jesieni oraz zmiany zachodzące w przyrodzie zdj 03stanowią inspirację do ciekawych prac plastycznych. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali, m.in. grzyby, jesienne krajobrazy i wiele wiele innych, które można podziwiać na naszych świetlicowych gazetkach. Galeria

 

 

linia balony

Niepodległość znaczy wolnośc...

11 list sw11 list sw 1

 

Z okazji 100 lecia niepodległości uczyliśmy się patriotyzmu, poznaliśmy nasze symbole narodowe, słuchaliśmy pieśni patriotycznych. Z dużą radością wykonywaliśmy różne prace oczywiście w barwach biało czerwonych. Wspólnie dekorowaliśmy nasze świetlicowe gazetki. 

linia balony

 

Witaminki, witaminki

Na świetlicy przypominamy o tym, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców. Nie tylko zdj 03uczymy się o zdrowym żywieniu, ale też sami możemy przygotować pyszne i zdrowe smakołyki, a później ich spróbować. Galeria

 

 

 

linia balony

Światowy Dzień Zwierząt

 

dz skoty s

Większość z nas ma w domu swojego pupila, jednak nie każdy wie, że 4 października nasze psy, koty, chomiki i ... obchodzą  na  całym  świecie  swoje święto. Cały pierwszy tydzień października poświęciliśmy więc tematyce zwierząt. Rozmawialiśmy o miejscu jakie zajmują pupile w naszym życiu.
Wykonywaliśmy prace plastyczne zwierzaczków, czytaliśmy o nich książki,  oglądaliśmy film o niezwykłej przyjaźni pomiędzy lisem a królikiem a nawet załozyliśmy mini kompostownik, zwracając szczególną uwagę na rolę jaką odgrywają w przyrodzie nasi mali przyjaciele - dżdżownice.

 

linia balony

 

Sprzątanie Świata

 

sprz swsprz 1 sw

28 września włączyliśmy się do akcji "Sprzatania Świata" . Tego dnia rozmawialiśmy w świetlicy o ekologii i proekologicznych zachowaniach m.in segregacji śmieci. Na koniec zajęć każdy świetliczak otrzymał pomalowaną przez siebie legitymację "Przyjaciela Przyrody"

 

linia balony

Spotkanie z policjanami

 

swsw 1

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią w dniu 13 września 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z funkcjonariuszami policji z Komisariatu w Chełmku. Spotkanie miało na celu przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

 

 linia balony

 

 

 napis

 

Malowanie balonów

balonbalon1

Nowy rodzaj zabawy, który zaowocował fantastycznym i pracami Świetlików.

 

balon2balon3

linia balony

Przygotowania do balu

A tak na świetlicy wyglądały przygotowania do balu karnawałowego.

zdj 02

Galeria

 

 

 

 

 

 

 

linia balony

Noworoczne prace

Nowy rok kalendarzowy nasze Świetliki przywitały tworząc na papierze zdj 04imponujące, różnokolorowe sztuczne ognie. W pierwszych tygodniach stycznia uczyliśmy się również, jak należy dbać o zwierzęta w okresie zimowym. Szczególną uwagę poświęcono ptakom, dla których uczniowie klas trzecich pod czujnym okiem plastyka wykonywali karmnik. Ostatni tydzień pracy zwieńczony został kwiatkami dla babci i dziadka, a także z miłością wykonanymi laurkami. Galeria

 

linia balony

 

Kosmos w wyobrażeniach Świetlików  Galeria

 

 linia balony

Święto Niepodległości

Na świetlicy uczniowie obchodzili święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zdj 01dzieci rozmawiały i przypominały sobie symbole narodowe, a także wykonywały kotyliony oraz mapę Polski. Galeria

 

 

 

 linia balony

Jesienne prace

Podczas zajęć "Świetliki" wykonywały różnorodne jesienne prace plastyczne. zdj 08Zapraszamy do galeriiGaleria

 

 

 

 

 

 

linia balony

Nowe gry na świetlicy szkolnej

Na swietlicy szkolnej pojawiły się nowe gry planszowe, ktore poprzez zabawę zdj 01rozwijają i wzbogacają słownictwo uczniów, ćwiczą zdolność szybkiego oraz logicznego myślenia, a także uczą skupienia i precyzji. Galeria

 

 

 

 

linia balony

 

Świetlicowe poranki

Mogłoby się wydawać, że zimne, jesienne poranki wieją nudą i beztroskim zdj 05lenistwem, lecz nic  bardziej mylnego. Nasze świetliki przez cały tydzień zaczarowywały złą pogodę  za pomocą koralików i  kolorowych gumek, tworząc różnego rodzaju zawieszki oraz  biżuterię, a w celu poprawy swojej kondycji pokonywały tor przeszkód. Popołudniami za pomocą materacowych klocków tworzyły kolorowe, bezpieczne miastaGaleria

 

linia balony

 

Zabawa i praca ruszyła na świetlicy szkolnej pełną parą. Świetliki dużo zdj 01rozmawiają o bezpieczeństwie, bawią się wesoło i wykonują piękne prace plastyczne. Galeria

 

 

 

 

 

linia balony

Zapisz

Zapisz

Czekoladowe pyszności

Znalezione obrazy dla zapytania zegar gif

 

Czytaj więcej...

Dmuchana zabawa wyobraźni

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa !!!

            

Dnia 26 listopada uczniowie ze świetlicy "Kolorowa tęcza" obchodzili Andrzejki.

Czytaj więcej...

W rytmie włoskiej muzyki

 

W ostatnim tygodniu nasz samolot wylądował na włoskim lotnisku. W pierwszym dniu magicznej przygody poznaliśmy rytmiczne dźwięki włoskiej muzyki, udało się nam także odnaleźć Włochy na mapie Europy Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Kwiecien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Free business joomla templates