dzienniczek
SzkołaPromocja zdrowia

Edukacja zdrowotna

 

Programy edukacyjne

 

palpal 1

W ramach Programu ,,Nie pal przy mnie, proszę" oraz ,,Bieg po zdrowie", klasy I-III SP oraz klasy IV SP, wykonywały prace plastyczne, brały udział w zajęciach, oglądały pokazy multimedialne pal 2oraz filmy edukacyjne. Podczas zajęć, wymieniali się spostrzeżeniami i podawali ciekawe rozwiązania. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom szkodliwości palenia tytoniu oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. 

 

 

 

 

W miesiącu  marcu 2019r. w ramach Programu ,,Promocja Zdrowia” klasy IV A i IV B wykonały dowolną techniką prace plastyczne ,,Bieg po zdrowie”. Zanim wykonywały prace, zaprezentowano pokaz multimedialny promujący zdrowy styl życia. Odbyła się również pogadanka na ten temat. Hasłem przewodnim było-,,Sport to zdrowie, a nie inaczej”.
 

 

linia blue

 • Znajdź właściwe rozwiązanie

 

paleniepalenie 1

Klasa III gimnazjum realizowała program "Znajdź właściwe rozwiązanie". Uczniowie wykonywali plakaty oraz prace plastyczne. Prowadzili dyskusję na temat zdrowia własnego  i innych. Wyciągali wnioski z niewłaściwych postaw i niepoprawnych zachowań. Tego typu zajęcia wpłynęły bardzo pozytywnie na kształtowanie właściwej postawy wśród dorastającej młodzieży.

 linia blue

 • Trzymaj formę

plakatplakat 1

Klasy piąte i szósta brały udział w programie "Trzymaj formę". W trakcie zajęć uczniowie zostali poinformowani o odpowiednim odżywianiu się w ich wieku oraz o potrzebach codziennej aktywności fizycznej. Wykonali plakaty propagujące zdrowy styl życia. Na zebraniach rodzice otrzymali ulotkę "Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej".

 

linia blue 

Bieg po zdrowie

W ramach akcji „Bieg po zdrowie”; której celem było uświadomienie młodzieży jak zgubny bieg po zdrowie 1wpływ na ich zdrowie ma palenie papierosów; uczniowie klas czwartych w trakcie godzin wychowawczych przygotowywali prace plastyczne, plakaty oraz broszury informacyjne. Czwartoklasiści przygotowane przez siebie ulotki informujące o szkodliwych konsekwencjach palenia papierosów, rozdali swoim starszym i młodszym kolegom, aby uchronić ich przed niewłaściwym wyborem.

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, iż profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinnabieg po zdrowie zostać na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.

 

 

 

 

 

 

linia blue

 

Wiewiórka Wiki

27 października w ramach Programu "Promocja Zdrowia" "Nie pal przy mnie proszę" uczniowie zmagali się z odpowiednim ułożeniem puzzli o bohaterce wiewiórce Wiki. Opowiadali również historyjke obrazkową i kolorowali obrazek. Głównym tematem zajęc było: "Od czego zależy nasze zdrowie". Na zjęciach kształtowano postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Uczniowie wypowiadali sie na temat, co sami mogą zrobić, aby zdrowo i prawidłowa się rozwijać.

 

linia blue

 

Kanapkowe rozmaitości

W ramach Programu Promocja Zdrowia - "Racjonalne Odżywianie się"- klasy 1 a i 1 b zdj 18wykonywały kolorowe kanapki, na których znalazły się oprócz wędlin, warzywa, ktore mają bardzo dużo witamin i są bardzo zdrowe dla młodego organizmu. Dzieci zwracały uwagę na estetykę wykonania kanapek, sposobu podania i wykonania. Galeria   Galeria

 

 

 

 linia blue

Nie pal przy mnie proszę

16 października kl Ia uczestniczyła w zajęciach Programu Promocji Zdrowia "Nie pal przy mnie proszę". zdj 11Dzieci wypowiadały się na temat powietrza wolnego od dymu nikotynowego, oglądały prezentacje multimedialną oraz wykonywały prace plastyczne. Podczas zajęć towarzyszyła im "Wiewiórka Wiki". Wspólnie z wiewiórką układały puzzle oraz kolorowały rysunki.Galeria

 

 

 

linia blue

 

Europejski Kodeks Walki z Rakiem

 

W listopadzie uczniowie klasy III gimnazjum wraz z nauczycielem języka angielskiego oraz nauczycielem plastyki wykonali ulotki pod hasłem „Rzuć palenie razem z nami”. Efekty pracy uczniów uwiecznione zostały na zdjęciach.

 

 rakrak1

 rak2rak3

 

W ramach udziału naszej szkoły w programie „Szkoła promująca zalecenia kodeksu walki

piramidarakiem” w miesiącu październiku uczniowie klas

I-IIISP komponowali jadłospis na jeden dzień.

swoich pracach dzieci nie zapomniały

uwzględnićzalecanej dziennej ilości posiłków oraz tego

aby posiłki były różnorodne i dobrane zgodnie z

piramidą żywieniową.

Wszystkie dzieci dobrze wiedzą, że zdrowe

odżywianiema wpływ na nasze zdrowie.

 Najciekawsze umieszczamy poniżej

 

linia blue

 

napis jadlospis

 

 

 

 • zdj_01
 • zdj_02
 • zdj_03
 • zdj_04
 • zdj_05
 • zdj_06
 • zdj_07
 • zdj_08
 • zdj_09
 • zdj_10

 

 

Wrzesien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Free business joomla templates