dzienniczek
SzkołaSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

 

 Rok Szkolny 2019/2020

dzienmatki

Dzisiaj – w dniu wyjątkowym - Dniu Matki - składamy naszym Ukochanym Mamom życzenia miłości, szczęścia, radości, cierpliwości, siły, wytrwałości, zdrowia oraz spełnienia wszystkich marzeń. Dopełnieniem życzeń niech będzie wiersz „Do matki” W. Grodzieńskiej

kwiaty na dzień matkiMamo, chciałbym ci przynieść latający dywan.
I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka,
Żebyś żyła beztrosko - wesoła, szczęśliwa,
Lecz takie dziwy znaleźć można tylko w bajach.  


Lecz dzisiaj za twe troski, trudy, poświęcenia,
Za twą miłość matczyną nigdy nie zachwianą
Mogę tylko twą szyję otoczyć ramieniem
I szepnąć ci do ucha: Dziękuję ci, mamo.

Społeczność szkolna

indeks
piatek

Kolor granatowyto kolorpowagi, munduru, porządku, ale także atramentu, granatowy 1czyli pracy, biura i zarządzania. Kojarzy się nam z eleganckimi mundurkami, rozpoczęciem roku szkolnego, poważnymi uroczystościami, urzędami, dyscypliną i nauką.Granat związany jest z inteligencją, przywództwem, odpowiedzialnością i samowystarczalnością.

Granatowy, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. śliwkowy, jagodowy, atramentowy, purpurowy czy indygo.

Winogrona, śliwki, oliwki, borówki

Pamiętajmy dzisiaj o granatowych i fioletowych owocach i warzywach!  

Autor: PCK i Samorząd Uczniowski

indeks
czwartek
Kolor zielony to dominujący kolor ciepłych pór roku, a mianowicie wiosny i zielonylata. W związku z tym, barwę można uznać za kolor życia, Ziemi, natury. Zieleń to także symbol nadziei, harmonii, wolności i szczęścia. Wywołuje poczucia ukojenia i ulgi, pozwala się uspokoić i wyciszyć, co z kolei poprawia stabilność emocjonalną. Wiąże się z optymizmem, witalnością, podnoszeniem poziomu energii i motywacji oraz pomaga w utrzymaniu nadziei.

Zielony, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. oliwkowy, pistacjowy, seledynowy, khaki czy miętowy.

Sałata, winogrona, kiwi, gruszki, ogórki, szczypiorek, koperek

Pamiętajmy dzisiaj o zielonych owocach i warzywach!  

Autor: PCK i Samorząd Uczniowski

indeks
sroda

Kolor czerwonyjest to jeden z bardziej żywych i intensywnych kolorów. 5Słabsze odcienie czerwonego symbolizują radość, miłość, pasję. Ciemniejsze odcienie takie jak bordo symbolizują siłę, gniew czy przywództwo. W dzisiejszych czasach czerwień jest w większości kojarzona z pozytywnymi uczuciami. Symbolizuje płomienną miłość, oraz wszystko co gorące, żywe, widoczne i pobudzające

Czerwony, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. truskawkowy, wiśniowy, poziomkowy, makowy, łososiowy lub bordowy.

Papryka, jabłka, pomidorki, arbuz, rzodkiewka

Pamiętajmy dzisiaj o czerwonych owocach i warzywach!

Autor: PCK i Samorząd Uczniowski

indeks
wtorek1
 

pomarańczowy 1Kolor pomarańczowy jest ciepłym i energetycznym kolorem ognia i słońca, pozytywnie wpływającym na nasze emocje i organizm. Rozgrzewa, pobudza i stymuluje kreatywność, a przy tym jest przyjemny i przytulny. Pomarańczowy tworzy atmosferę zabawy, radości, dobrobytu, zwiększa witalność, wzmacnia wolę i czyni człowieka bardziej tolerancyjnego na innych.

Pomarańczowy, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. brzoskwiniowy, pomarańczowy, morelowy, ceglasty, rudy czy herbaciany.  

Marchew, dynia, pomarańcze, morele, mandarynki

Pamiętajmy dzisiaj o pomarańczowych owocach i warzywach!

Autor: PCK i Samorząd Uczniowski

indeks
pn

zoltyKolor żółty to jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółte są przecież słońce i piasek, więc kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami. Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech, zabawa, optymizm czy wypoczynek. Może kojarzyć się przez to również z dobrymi wspomnieniami.

Żółty, jak każdy inny kolor, posiada wiele odcieni. Najpopularniejsze i najbardziej znane to m.in. cytrynowy, kanarkowy, waniliowy, pastelowy, bananowy czy słoneczny.

Jabłka, melony, ananasy, banany, papryka… Pamiętajmy dzisiaj o żółtych owocach i warzywach!

Autor: PCK i Samorząd Uczniowski

indeks
 kolorowytydzien

Tradycyjnie zapraszamy Was wszystkich - Drogie Przedszkolaki, Uczniowie oraz Całe Rodziny do zabawy w Kolorowy Tydzień

Celem akcji jest propagowanie zdrowego trybu życia poprzez kształtowanie prawidłowych postaw żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców oraz uświadomienie ważnej istotnej roli warzyw, owoców i soków w codziennej diecie.

Proponujemy, abyście codziennie - w miarę możliwości spożywali owoce i warzywa, które będą wyznaczały nam kolory. Możecie ubrać się w tych dniach w odzież właśnie w tych barwach – tak, jak to robiliśmy przez ubiegłe lata w szkole:

poniedziałek – kolor żółty ( jabłka, melony, ananasy, banany, cytryny i inne)

wtorek - kolor pomarańczowy (marchew, pomarańcze, morele, mandarynki i inne)

środa - czerwony ( papryka, brzoskwinia, jabłka, pomidorki, arbuz, rzodkiewka i inne)

czwartek – zielony (sałata, winogrona, kalarepa, jabłka, ogórki, gruszki i inne)

piątek - kolor granatowy (winogrona, śliwki, oliwki, borówki i inne).

Oczywiście kolory są tylko umowne – to takie hasła naszej akcji. Wiemy, że w obecnym czasie, kiedy Wasi rodzice wychodzą z domu tylko w nagłych potrzebach – możecie nie mieć dostępu do produktów właśnie w tych barwach. Nieważne!!! Pamiętajcie – najważniejsze jest spożywanie dużej ilości naturalnych owoców i warzyw – zgodnie z zasadą: 5 porcji zdrowia dziennie.

indeks

dpp

Screenshot 2020 05 12 Nowy mural Banksyego znalazł się na ścianie szpitala Jest wymownie zatytułowany12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.  Dzisiaj, w dobie pandemii to zawód, który powinien być szczególnie doceniony. Pielęgniarki są niejednokrotnie „na pierwszej linii frontu” w walce z koronawirusem. Tym bardziej chcemy podkreślić wartość ich pracy, która niejednokrotnie przybiera miano misji.

Z tej okazji pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za ofiarność na rzecz potrzebujących, za poświęcenie i dobroć.

Życzymy zdrowia, szczęścia oraz radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Szczególne życzenia składamy na ręce naszej szkolnej pielęgniarki pani Bernadety Chylaszek , która stale obdarza nas wsparciem, radą i miłym uśmiechem.

Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski

Obraz Banksy’ego składa hołd nowym superbohaterompracownikom służby zdrowia. Praca przedstawia chłopca w ogrodniczkach bawiącego się figurką pielęgniarki obok kosza na śmieci do którego trafili Batman i Spider-man. Pielęgniarka ma na sobie maskę i biały fartuch z czerwonym krzyżem, jej ręka jest w górze jakby była w locie, a za nią trzepocze peleryna.

indeks

Flaga Unii Europejskiej

unia

9 maja Dzień Unii Europejskiej jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. W tym dniu przypada rocznica podpisania krajehistorycznej Deklaracji Schumana. Plan ten dotyczył powołania pierwszej organizacji koordynującej współpracę państw w górnictwie i hutnictwie, Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, co wpłynęło na rozpoczęcie procesu integracji europejskiej.

 Z uwagi na zaistniałą sytuację zachęcamy do świętowania on-line.

Państwa Europejskie:

https://wordwall.net/pl/resource/453874/geografia/europa

Powitania w Europie:

https://wordwall.net/pl/resource/1956193/powitania-w-europie

autor Beata Babiuch

linia blue

biblio

życzenia biblioteka  8 maj

linia blue

dzkob

9 marcaw naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z Samorządu dzienkobiet 4Uczniowskiego stanęli na wysokości zadania i zaplanowali obchody, które na długo pozostaną w pamięci. W tym czasie nie zabrakło życzeń, ani drobnych słodkich upominków dla wszystkich kobiet w naszej szkole. Uczennice miały możliwość wzięcia udziału w konkursie na oryginalną i niepowtarzalną fryzurę. Każda najlepsza klasowa i ciekawa fryzura w dobrym guście została nagrodzona medalem i skromnym upominkiem.    GALERIA

Wszystkim kobietom z okazji ich święta, składamy jeszcze raz

WSZYSTKIEGO    NAJLEPSZEGO!!!

 linia blue

W dniu 14 lutego br. z okazji święta zakochanych w naszej szkole zorganizowano cykl imprez związanych tematycznie z walentynkami. 

walentynki 47Członkowie Samorządu Uczniowskiego  udekorowali szkołę serduszkami, obrazkami i cytatami o miłości. Zgodnie z corocznym zwyczajem zorganizowano „pocztę walentynkową”, z której skorzystać mógł każdy, kto chciał przekazać innej osobie wyrazy sympatii. Dodatkowo można było sfotografować się z przyjacielem bądź przyjaciółką w walentynkowej „foto budce”. Uroku dodały czerwone  stroje naszych uczniów. Każda, tak wyjątkowo ubrana w tym dniu, osoba otrzymała  słodki upominek.  GALERIA

linia blue

andrzejki

andrzejki swieca ramkaTradycyjnie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zabawie związanej z obchodami andrzejek, które przypadają na dzień 29 listopada. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę wróżbitów i przygotowali stanowisko, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją przyszłość. Z przymrużeniem oka można było zbadać, co nas czeka w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że wszystkie wróżby niosły ze sobą radość, szczęście i pomyślność.

Dodatkową atrakcję stanowiła sowa-pluszak, która przytulała wszystkich na korytarzu.GALERIA

linia blue

tytultolerancjaZ inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole można było poczuć atmosferę związaną ze Światowym Dniem Tolerancji, który przypada na dzień 16 listopada, oraz Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, jaki tolerancja 11obchodzi się 21 listopada. Z tej okazji uczniowie stworzyli „Drzewo tolerancji”, na listkach którego każdy mógł napisać własne skojarzenia związane z umiejętnością akceptacji drugiego człowieka. Praca powieszona na szkolnym korytarzu, przypominała wszystkim o szacunku i tolerancji do drugiego człowieka. W centralnym miejscu szkoły zawisł plakat w kształcie dłoni, na którym każdy z uczniów mógł wyrazić swoje poparcie dla tego zjawiska. Na schodach i korytarzu zostały przyczepione kolorowe hasła, które przypominały o szacunku i życzliwości w stosunku do drugiego człowieka. GALERIA

linia blue

znicz1

logoszkolapamieta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której głównym celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o osobach bliskich   oraz   bohaterach związanych z historią naszego regionu .

pamietamy 10W ramach tej akcji odwiedzono i uporządkowano groby oraz zapalono znicze na pomnikach osób zasłużonych   w naszej społeczności lokalnej. Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę pod hasłem przewodnim „Szkoła pamięta”. Wolontariusze działający w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przeprowadzili zbiórkę zniczy i kwiatów, które następnie złożono na grobach cenionych obywateli naszego miasta. Biblioteka udostępniła młodzieży szkolnej historię cmentarza parafialnego w Chełmku oraz przypominała sylwetki poetów i pisarzy, którzy niedawno odeszli do wieczności.

Wszystkie te działania mają być wyrazem pamięci i szacunku, ale i przypomnieniem słów ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.   GALERIA

linia blue

zwierz

piesikotUczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Zwierząt, który przypada na 4 października - w dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej przeobrazili się w tym dniu w różnorakie zwierzęta. Na korytarzach szkolnych można było podziwiać kotki, pieski, myszki, zajączki, niedźwiadki, kolorowe papugi, a nawet bajkowe jednorożce. Każda przebrana osoba otrzymała symboliczny upominek – naklejkę zwierzątka. Uczennice skupione w Szkolnym Kole PCK zorganizowały wśród przedszkolaków zajęcia integracyjno-plastyczne, przedstawiły ciekawostki z życia zwierząt oraz przeczytały fragmenty książeczek ze zwierzętami w rolach głównych.

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK już po raz kolejny zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane do schroniska w Chełmku. Akcja ta trwa do końca października br. Gorąco zachęcamy do jej wsparcia i z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – uczniom, rodzicom i opiekunom. GALERIA

linia blue

dzienchlopa

30 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na długo pozostaną w pamięci naszych chłopców.
DSC 0948W tym czasie nie zabrakło życzeń, ani drobnych upominków. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pozowania z przyjaciółmi w Fotobudce, uczestniczyli w konkursie na najładniej i najszybciej zaplecioną fryzurę damską, pompowali balony, a także na czas malowali swoje paznokcie. Każdy uczestnik zabawy otrzymał plakietkę 100%- ego chłopaka. Zabawa była niesamowita, wszyscy świetnie się bawili.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta, składamy jeszcze raz
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!  GALERIA

linia blue

kropka

z22375386VKropkaDnia 16 września Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna zorganizowali Dzień Kropki. Dzień ten poświęcony jest odkrywaniu talentów, budowaniu pozytywnej samooceny dziecka, rozwijaniu umiejętności wyrażania emocji. W czasie lekcji uczniowie usłyszeli kropka ilustracja5opowiadanie „Kropka”, na podstawie którego omawiali przesłanie tej opowieści, czyli odkrywanie talentów. Najmłodsi, uczniowie klas I-III wykonywali dodatkowo prace plastyczne oraz rozwiązywali gry logiczne. Wykonane na korytarzu okolicznościowe gazetki miały na celu podnieść własną wartość wśród naszych uczniów.

70979218 408699916456867 6248520062345412608 n 70788357 3167644723275775 7922479524397187072 n

linia blue

 

rok

Kartka dla Alana

Zapraszamy do udziału w akcji

K A R T K A     D L A     A L A N A

Alan, to chłopiec, ktory choruje na autyzm. Największą radochę dają mu pozdrowienia, które alanmoże od Was otrzymać. W tym roku 27 LISTOPADA kończy 13 lat i czeka na życzenia urodzinowe.

Jesli macie ochotę sprawić mu frajdę, wykonajcie kartkę z życzeniami dla niego.To świetna forma terapii dla Alana i największa frajda na świecie.

 

 

Wykonaną kartkę przekaż wychowawcy do 22 listopada 2018.

 

linia blue

Tydzień tolerancji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w Szkolnym Tygodniu Tolerancji.

 toler

Z tej okazji zachęcamy do :

  • uzupełniania KĄCIKA ŻYCZLIWOŚCI
  • uzupełniania hasła TOLERNCJA TO...
  • udziału w poczcie TOLERANCJA I ŻYCZLIWOŚĆ
  • wykonaniu kotylionów - orderów życzliwości /klasy I-III/

linia blue

II edycja akcji

"SKARPETY I RĘKAWICZKI DLA BEZDOMNYCH"

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmaiarach /dla dorosłych mężczyzn/:

skarpety

rękawiczki

czapki i szaliki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigili organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie i Zakopanem.

Akcaj w naszej szkole trwa do 10 grudnia 2018.

 linia blue

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie
 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA  organizowanej gora groszaprzez Towarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoja sytuację.  W tym roku udało się zebrać 1385,65 złotych. Najbardziej hojna okazała się klasa Vb szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 217,19 złotych. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w  uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej. 
 

 

 

Rok szkolny 2016-2017

 laser

indeks 

pck    pomoc  serducho

Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski

Zachęcają Wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Rodziców do Udziału w Akcjach Charytatywnych:

  • Paczka Świątecznadla najbardziej potrzebujących mieszkańców(produkty spożywcze, słodycze, środki czystości o długotrwałym terminie przydatności)

TERMIN AKCJI: do dnia 16 grudnia 2016 r.

  • akcja Opatrunek na Ratunek- zbiórka środków opatrunkowych (bandaży, gaz, kompresów, plastrów opatrunkowych, rękawiczek gumowych, waty, strzykawek, igieł) z przeznaczeniem dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

TERMIN AKCJI: cały rok szkolny 2016/2017.

Za każdy Wasz dar serdecznie dziękujemy.

Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…

 indeks

1

dypgora

Bardzo dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie, trud oraz każdy grosik włożony w tegoroczną akcję Góry Grosza, której organizatorem od lat jest Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać największą, jak do tej pory, ilość groszy, dających ostatecznie sumę 1079,90 złotych. Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

indeks

pomoc2

pomocSzkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w akcji Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.Akcja ma na celu udzielenie pomocy 21-letniemu Jakubowi, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Zachęcamy do zakupu cegiełek rozprowadzanych przez wolontariuszy na terenie szkoły. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na specjalistyczny sprzęt  do rehabilitacji, tj. rowerowózek, którego koszt wynosi około 25 000 zł. Niech naszej akcji przyświecają najważniejsze wartości w życiu drugiego człowieka, takie jak na przykład: otwartość, życzliwość i dobroć.

indeks 

chrzest

Dnia 26 kwietnia 2016 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK zorganizowano w szkole akademię z okazji 1050-tej rocznicy chrztu Polski. DSC 0002Społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi w osobach burmistrza Chełmka Andrzeja Saterusa, proboszcza parafii NMP Królowej Polski ks. kanonika Bogdana Leśniaka, kierownika referatu oświaty Adama Łękawy oraz pana Roberta Babiucha przeniosła się w czasy wczesnego średniowiecza. Uczniowie klasy II gimnazjum, pod okiem p. Małgorzaty Wójtowicz oraz p. Agnieszki Krzyściak-Kalemby, przygotowali przedstawienie, dzięki któremu przybliżyli nam wątek przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I z rąk biskupa Jordana. Mogliśmy obejrzeć inscenizację przyjęcia wiary chrześcijańskiej przez pierwszego historycznego władcę Polski w otoczeniu orszaku książęcego i księżniczki czeskiej Dobrawy. Wyjątkowy urok osiągnęliśmy dzięki czarownej dekoracji grodu książęcego, autorstwa p. Agnieszki Muchy oraz pięknym strojom wypożyczonym dzięki uprzejmości p. Roberta Babiucha. Dodatkowego czaru dodała interpretacja utworów muzycznych w wykonaniu uczennic i uczniów klasy VI SP i I gimnazjum, przygotowanych przez p. Małgorzatę Wójtowicz.          Galeria

Wszystkim osobom zaangażowanym w spektakl oraz przybyłym na uroczystość gościom dziękujemy.

indeks

1Jeden Grosz Znaczy Niewiele,

ale Góra Grosza

Jest Największa NaŚwiecie

   Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoją sytuację materialną. W tym roku udało się zebrać rekordową ilość 1079,90 złotych. Najbardziej hojne okazały się klasa I b szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 251,55 zł, klasa I gimnazjum - 206,83 zł oraz klasa II c szkoły podstawowej - 128,31 zł.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję przedszkolakom, uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej.

2 826  2 831  2 832

DSC08076  DSC08079  DSC08080

indeks

Pomagamy

Szkolne Koło PCK oraz Samorządu Uczniowski po raz kolejny zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych artykułów, które zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmku.

DSC 0003  DSC 0004  DSC 0006

        Udało nam się również zaangażować uczniów w pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej części miasta. Przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy zbiórkę niezbędnych artykułów spożywczych i przemysłowych, które zostały przekazane do rozdysponowania przez koło charytatywne działające przy parafii NMP Królowej Polski w Chełmku.

Gorąco dziękujemy przedszkolakom, uczniom oraz im rodzicom za wsparcie naszych akcji. Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w akcjach charytatywnych rozwinie u nich wartościową postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

indeks

Serce dla Hospicjum

612 serceJuż po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej pod hasłem: „Złóż serce dla Hospicjum”. Akcja polegała na składaniu serduszek techniką origami dla Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Uczniowie złożyli mnóstwo papierowych, kolorowych serduszek, które zostały rozdane na Rynku Głównym w Krakowie podczas walentynek wraz z informacją o działalności  Hospicjum. Dziękujemy za włączenie się w misję niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom z krakowskiego hospicjum.

indeks 

Światowy Dzień Kota

 

kotŚwiatowy Dzień Kota obchodzony jest na świecie 17 lutego. Z tej okazji 18.02.2016r. Samorząd Szkolny, Szkolne Koło PCK i Sklepik Uczniowski zorganizował konkursy i zabawy związane z naszymi ulubieńcami. Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość wykazać się pomysłowością w doborze stroju i „kocim” makijażu.

DSC 0152   DSC 0154

Wszystkim przebranym dziękujemy i czekamy na nowe pomysły za rok.

 

 

Wrzesien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Free business joomla templates