dzienniczek
SzkołaSamorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

 

 Rok Szkolny 2019/2020

 

linia blue

andrzejki

andrzejki swieca ramkaTradycyjnie uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zabawie związanej z obchodami andrzejek, które przypadają na dzień 29 listopada. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w rolę wróżbitów i przygotowali stanowisko, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją przyszłość. Z przymrużeniem oka można było zbadać, co nas czeka w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że wszystkie wróżby niosły ze sobą radość, szczęście i pomyślność.

Dodatkową atrakcję stanowiła sowa-pluszak, która przytulała wszystkich na korytarzu.GALERIA

linia blue

tytultolerancjaZ inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole można było poczuć atmosferę związaną ze Światowym Dniem Tolerancji, który przypada na dzień 16 listopada, oraz Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, jaki tolerancja 11obchodzi się 21 listopada. Z tej okazji uczniowie stworzyli „Drzewo tolerancji”, na listkach którego każdy mógł napisać własne skojarzenia związane z umiejętnością akceptacji drugiego człowieka. Praca powieszona na szkolnym korytarzu, przypominała wszystkim o szacunku i tolerancji do drugiego człowieka. W centralnym miejscu szkoły zawisł plakat w kształcie dłoni, na którym każdy z uczniów mógł wyrazić swoje poparcie dla tego zjawiska. Na schodach i korytarzu zostały przyczepione kolorowe hasła, które przypominały o szacunku i życzliwości w stosunku do drugiego człowieka. GALERIA

linia blue

znicz1

logoszkolapamieta

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której głównym celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o osobach bliskich   oraz   bohaterach związanych z historią naszego regionu .

pamietamy 10W ramach tej akcji odwiedzono i uporządkowano groby oraz zapalono znicze na pomnikach osób zasłużonych   w naszej społeczności lokalnej. Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę pod hasłem przewodnim „Szkoła pamięta”. Wolontariusze działający w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” przeprowadzili zbiórkę zniczy i kwiatów, które następnie złożono na grobach cenionych obywateli naszego miasta. Biblioteka udostępniła młodzieży szkolnej historię cmentarza parafialnego w Chełmku oraz przypominała sylwetki poetów i pisarzy, którzy niedawno odeszli do wieczności.

Wszystkie te działania mają być wyrazem pamięci i szacunku, ale i przypomnieniem słów ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.   GALERIA

linia blue

zwierz

piesikotUczniowie naszej szkoły świętowali Światowy Dzień Zwierząt, który przypada na 4 października - w dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły podstawowej przeobrazili się w tym dniu w różnorakie zwierzęta. Na korytarzach szkolnych można było podziwiać kotki, pieski, myszki, zajączki, niedźwiadki, kolorowe papugi, a nawet bajkowe jednorożce. Każda przebrana osoba otrzymała symboliczny upominek – naklejkę zwierzątka. Uczennice skupione w Szkolnym Kole PCK zorganizowały wśród przedszkolaków zajęcia integracyjno-plastyczne, przedstawiły ciekawostki z życia zwierząt oraz przeczytały fragmenty książeczek ze zwierzętami w rolach głównych.

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK już po raz kolejny zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych artykułów dla zwierząt, które zostaną przekazane do schroniska w Chełmku. Akcja ta trwa do końca października br. Gorąco zachęcamy do jej wsparcia i z góry dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – uczniom, rodzicom i opiekunom. GALERIA

linia blue

dzienchlopa

30 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na długo pozostaną w pamięci naszych chłopców.
DSC 0948W tym czasie nie zabrakło życzeń, ani drobnych upominków. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pozowania z przyjaciółmi w Fotobudce, uczestniczyli w konkursie na najładniej i najszybciej zaplecioną fryzurę damską, pompowali balony, a także na czas malowali swoje paznokcie. Każdy uczestnik zabawy otrzymał plakietkę 100%- ego chłopaka. Zabawa była niesamowita, wszyscy świetnie się bawili.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta, składamy jeszcze raz
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!  GALERIA

linia blue

kropka

z22375386VKropkaDnia 16 września Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna zorganizowali Dzień Kropki. Dzień ten poświęcony jest odkrywaniu talentów, budowaniu pozytywnej samooceny dziecka, rozwijaniu umiejętności wyrażania emocji. W czasie lekcji uczniowie usłyszeli kropka ilustracja5opowiadanie „Kropka”, na podstawie którego omawiali przesłanie tej opowieści, czyli odkrywanie talentów. Najmłodsi, uczniowie klas I-III wykonywali dodatkowo prace plastyczne oraz rozwiązywali gry logiczne. Wykonane na korytarzu okolicznościowe gazetki miały na celu podnieść własną wartość wśród naszych uczniów.

70979218 408699916456867 6248520062345412608 n 70788357 3167644723275775 7922479524397187072 n

linia blue

 

rok

Kartka dla Alana

Zapraszamy do udziału w akcji

K A R T K A     D L A     A L A N A

Alan, to chłopiec, ktory choruje na autyzm. Największą radochę dają mu pozdrowienia, które alanmoże od Was otrzymać. W tym roku 27 LISTOPADA kończy 13 lat i czeka na życzenia urodzinowe.

Jesli macie ochotę sprawić mu frajdę, wykonajcie kartkę z życzeniami dla niego.To świetna forma terapii dla Alana i największa frajda na świecie.

 

 

Wykonaną kartkę przekaż wychowawcy do 22 listopada 2018.

 

linia blue

Tydzień tolerancji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Międzynarodowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do udziału w Szkolnym Tygodniu Tolerancji.

 toler

Z tej okazji zachęcamy do :

  • uzupełniania KĄCIKA ŻYCZLIWOŚCI
  • uzupełniania hasła TOLERNCJA TO...
  • udziału w poczcie TOLERANCJA I ŻYCZLIWOŚĆ
  • wykonaniu kotylionów - orderów życzliwości /klasy I-III/

linia blue

II edycja akcji

"SKARPETY I RĘKAWICZKI DLA BEZDOMNYCH"

Zbieramy nowe, ciepłe i w dużych rozmaiarach /dla dorosłych mężczyzn/:

skarpety

rękawiczki

czapki i szaliki

które zostaną przekazane osobom bezdomnym w paczkach świątecznych w czasie Wigili organizowanej przez siostry Albertynki w Krakowie i Zakopanem.

Akcaj w naszej szkole trwa do 10 grudnia 2018.

 linia blue

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie
 
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA  organizowanej gora groszaprzez Towarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoja sytuację.  W tym roku udało się zebrać 1385,65 złotych. Najbardziej hojna okazała się klasa Vb szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 217,19 złotych. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w  uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej. 
 

 

 

Rok szkolny 2016-2017

 laser

indeks 

pck    pomoc  serducho

Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski

Zachęcają Wszystkich Nauczycieli, Uczniów i Rodziców do Udziału w Akcjach Charytatywnych:

  • Paczka Świątecznadla najbardziej potrzebujących mieszkańców(produkty spożywcze, słodycze, środki czystości o długotrwałym terminie przydatności)

TERMIN AKCJI: do dnia 16 grudnia 2016 r.

  • akcja Opatrunek na Ratunek- zbiórka środków opatrunkowych (bandaży, gaz, kompresów, plastrów opatrunkowych, rękawiczek gumowych, waty, strzykawek, igieł) z przeznaczeniem dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”

TERMIN AKCJI: cały rok szkolny 2016/2017.

Za każdy Wasz dar serdecznie dziękujemy.

Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…

 indeks

1

dypgora

Bardzo dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie, trud oraz każdy grosik włożony w tegoroczną akcję Góry Grosza, której organizatorem od lat jest Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku szkolnym udało nam się zebrać największą, jak do tej pory, ilość groszy, dających ostatecznie sumę 1079,90 złotych. Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do zaangażowania w przyszłym roku szkolnym.

indeks

pomoc2

pomocSzkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski zapraszają do udziału w akcji Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”.Akcja ma na celu udzielenie pomocy 21-letniemu Jakubowi, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Zachęcamy do zakupu cegiełek rozprowadzanych przez wolontariuszy na terenie szkoły. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na specjalistyczny sprzęt  do rehabilitacji, tj. rowerowózek, którego koszt wynosi około 25 000 zł. Niech naszej akcji przyświecają najważniejsze wartości w życiu drugiego człowieka, takie jak na przykład: otwartość, życzliwość i dobroć.

indeks 

chrzest

Dnia 26 kwietnia 2016 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła PCK zorganizowano w szkole akademię z okazji 1050-tej rocznicy chrztu Polski. DSC 0002Społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi w osobach burmistrza Chełmka Andrzeja Saterusa, proboszcza parafii NMP Królowej Polski ks. kanonika Bogdana Leśniaka, kierownika referatu oświaty Adama Łękawy oraz pana Roberta Babiucha przeniosła się w czasy wczesnego średniowiecza. Uczniowie klasy II gimnazjum, pod okiem p. Małgorzaty Wójtowicz oraz p. Agnieszki Krzyściak-Kalemby, przygotowali przedstawienie, dzięki któremu przybliżyli nam wątek przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I z rąk biskupa Jordana. Mogliśmy obejrzeć inscenizację przyjęcia wiary chrześcijańskiej przez pierwszego historycznego władcę Polski w otoczeniu orszaku książęcego i księżniczki czeskiej Dobrawy. Wyjątkowy urok osiągnęliśmy dzięki czarownej dekoracji grodu książęcego, autorstwa p. Agnieszki Muchy oraz pięknym strojom wypożyczonym dzięki uprzejmości p. Roberta Babiucha. Dodatkowego czaru dodała interpretacja utworów muzycznych w wykonaniu uczennic i uczniów klasy VI SP i I gimnazjum, przygotowanych przez p. Małgorzatę Wójtowicz.          Galeria

Wszystkim osobom zaangażowanym w spektakl oraz przybyłym na uroczystość gościom dziękujemy.

indeks

1Jeden Grosz Znaczy Niewiele,

ale Góra Grosza

Jest Największa NaŚwiecie

   Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji GÓRA GROSZA organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego udzieliliśmy wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki zebranym pieniążkom dzieci te będą mogły poprawić swoją sytuację materialną. W tym roku udało się zebrać rekordową ilość 1079,90 złotych. Najbardziej hojne okazały się klasa I b szkoły podstawowej, która zgromadziła monety w ilości 251,55 zł, klasa I gimnazjum - 206,83 zł oraz klasa II c szkoły podstawowej - 128,31 zł.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w akcję przedszkolakom, uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej.

2 826  2 831  2 832

DSC08076  DSC08079  DSC08080

indeks

Pomagamy

Szkolne Koło PCK oraz Samorządu Uczniowski po raz kolejny zorganizowali zbiórkę karmy oraz innych artykułów, które zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chełmku.

DSC 0003  DSC 0004  DSC 0006

        Udało nam się również zaangażować uczniów w pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej części miasta. Przed świętami Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy zbiórkę niezbędnych artykułów spożywczych i przemysłowych, które zostały przekazane do rozdysponowania przez koło charytatywne działające przy parafii NMP Królowej Polski w Chełmku.

Gorąco dziękujemy przedszkolakom, uczniom oraz im rodzicom za wsparcie naszych akcji. Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w akcjach charytatywnych rozwinie u nich wartościową postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

indeks

Serce dla Hospicjum

612 serceJuż po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej pod hasłem: „Złóż serce dla Hospicjum”. Akcja polegała na składaniu serduszek techniką origami dla Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego w Krakowie. Uczniowie złożyli mnóstwo papierowych, kolorowych serduszek, które zostały rozdane na Rynku Głównym w Krakowie podczas walentynek wraz z informacją o działalności  Hospicjum. Dziękujemy za włączenie się w misję niesienia pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom z krakowskiego hospicjum.

indeks 

Światowy Dzień Kota

 

kotŚwiatowy Dzień Kota obchodzony jest na świecie 17 lutego. Z tej okazji 18.02.2016r. Samorząd Szkolny, Szkolne Koło PCK i Sklepik Uczniowski zorganizował konkursy i zabawy związane z naszymi ulubieńcami. Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość wykazać się pomysłowością w doborze stroju i „kocim” makijażu.

DSC 0152   DSC 0154

Wszystkim przebranym dziękujemy i czekamy na nowe pomysły za rok.

 

 

Kwiecien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Free business joomla templates