dzienniczek
SzkołaOsiągnięciaOsiągnięcia rok szkolny 2013/2014

Osiągnięcia rok szkolny 2013/2014

Konkurs czytelniczy

 

Trzy uczennice gimnazjum: Aleksandra Gurgul, Anna Jawień i Emilia Matusyk przez cały rok szkolnyczyt brały udział w IV Powiatowym Konkursie Czytelniczym NASZE LEKTURY, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Wykazywały się znajomością regulaminowych lektur, takich jak "Antygona", "Kalamburka", "Tam, gdzie spadają anioły", "Balladyna", "Hobbit", "Romeo i Julia" oraz "Dziecko Nowego". Laureatką konkursu została Aleksandra Gurgul z klasy IIGA, która zajęła II miejsce.

 

 

GRATULUJEMY!

 

 


 

 ort


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Gminnym Konkursie Ortograficznym "Gżegżółka, czyli gminne potyczki ortograficzne", który został przeprowadzony dnia 19 maja 2014 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie.

 I m-ce zajął uczeń klasy VI Kamil Skupień.

Na wyróżnienie I-go stopnia zasłużyła Maria Kalemba z klasy V.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 


 

 

 

III Międzyszkolny Konkurs Origami

2 maja 2014 r. został rozstrzygnięty III Międzyszkolny Konkurs Origami w Świętoszówce. Wśród nagrodzonych są również nasze uczennice z klasy V.

W kategorii: klasy IV-VI wyróżnienie otrzymały:  Helbin KlaudiaKalemba Maria, Paździor Urszula.Gratulujemy!

sowadrzewo 1

 

 


 

 

 III Ogólnopolski Konkurs Origami "Magia zamknięta w papierze"

 

30 kwietnia zostały ogłoszone wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Origami "Magia zamknięta w papierze" temat: Drzewo. Uczennica klasy V Maria Kalmeba zdobyła wyróżnienie organizatora. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

drzewo

 

 


 

 

Stypendiada Wczesnoszkolna klas III

Uczniowie klas III wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym: STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA KLAS III, którzy zmagali się w następujacych konkursach:                

- edukacja czytelnicza - "I Ty badź czytelny"

- edukacja ortograficzna - "Ortograf"

- edukacja matematyczna - "Plus-Minus"

- edukacja plastyczna - "Kreska"

stypendiada 14

 Z klasy III b  w konkursie plastycznym "Kreska" wyróżnienie zdobyły uczennice: Paulina Bilska i Anna Bojdys. GRATULUJEMY!


II Ogólnopolski Festiwal Origami

30 marca  w Żarowie odbyło się otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników II Ogólnopolskiego Festiwalu Origami. Wśród nagrodzonych są nasze uczennice:

Kategoria szkoły podstawowe kl. IV-VI - origami 3D

 Helbin 14

                            
                                               III miejsce :Klaudia Helbin kl. V


                          Kategoria szkoły podstawowe kl. IV-VI - origami klasyczne

Konik 14


                                          Wyróżnienie: Aleksandra Konik kl. V

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Wyróżnienie w konkursie "Dzięki mnie świat będzie piękniejszy!"

 Logo

Uczennica klasy III naszego gimnazjum Małgorzata Mędela zostałamendela nagrodzona w gminnym konkursie literackim "Dzięki mnie świat będzie piękniejszy!", organizowanym przez Klub HDK "Ósemka" w Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Chełmku oraz pod honorowym patronatem Fundacji "TRANSPLANTACJA - DAR ZYCIA". Małgosia została doceniona w szczególności za wrażliwość, talent oraz dojrzałość zaprezentowanych przemyśleń, jak również za propagowanie szlachetnej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

 

GRATULUJEMY!!!

 


ROK SZKOLNY 2013/2014

 

Osiągnięcia naszych uczniów za I semestr roku szkolnego 2013/1014

Osiągnięcia uczniów

 Osiągnięcia

Osiągnięcia naszych uczniów za rok szkolny 2012/1013

Osiągnięcia uczniów 

 

         NAGRODA w edycji międzynarodowej konkursu plastycznego uczennicy klasy IVa    

 

Ukoronowaniem ubiegłorocznych sukcesów plastycznych Patrycji Markiewicz było odebranie przez uczennicę nagrody 23 września 2013 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury na podsumowaniu edycji międzynarodowej XII Konkursu Plastycznego "Darujmy światu pokój". Cieszymy się, że talent i pracowitość Patrycji została dostrzeżona przez Komisję oceniającą prace, nadesłane z Polski i Ukrainy. Podsumowaniu konkursu towarzyszył koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu oraz wokalistek z grupy Wariant M z Oświęcimskiego Centrum Kultury.  Wystawę prac pokonkursowych można oglądać na dolnym holu Oświęcimskiego Centrum Kultury do 10 października.                                  

                                               Serdecznie zapraszamy na wystawę i życzymy dalszych sukcesów!


 

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach plastycznych

Coraz liczniejsza jest grupa laureatów konkursów plastycznych, którzy realizują swoje pasje na zajęciach koła plastycznego lub zajęciach artystycznych w świetlicy pod czujnym okiem nauczyciela plastyki p. Barbary Kuźniar-Cudzich.Laureatami eliminacji rejonowych XXII Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży zostało sześcioro uczniów. Każdy z nich przygotował po 3 prace w różnych technikach plastycznych. Oto, autorzy prac plastycznych zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego: Victor Chmurski, kl.Ia, Dawid Wardziński, kl.IIb, Patrycja Markiewicz, Paulina Plata z kl.IIIa, Ewa Czaplejewicz, Kamil Lachowski z kl.IIIa Gim.

Paulina i VictorOstatecznie w finale XXII Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży Wyróżnienia otrzymali: Victor Chmurski i Paulina Plata.                                                                                                                          

W XV Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży uczennica kl.V Pola Chylaszek otrzympolaała Wyróżnienie, natomiast praca Julii Urzędowskiej z kl.IIIa zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej.

 

 

 

KacperW Oświęcimskim Centrum Kultury 31maja rozdano nagrody i wyróżnienia dwóch konkursówPatrycja plastycznych. W XVII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moje Marzenia" nagrodę odebrała Patrycja Markiewicz z kl.IIIa otrzymując za pracę Wyróżnienie Istopnia oraz Kacper Gondzik z kl.Ia. Autorami prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie zostały Antonina Syska z kl.Ia, Aldona Kordek zkl.IVa oraz Aleksandra Oleś z kl.Va.

smok 1Patrycja Jażdżewska uczennica kl.Va odebrała nagrodę w III Konkursie Plastycznym "Lubię smoki". Natomiast dyplomy za zakwalifikowanie prac w wystawie pokonkursowej otrzymali Antonina Syska, Kacper Gondzik z kl.Ia, Aleksandra Konik z kl.IVa oraz piątoklasiści Wiktoria Bober, Wiktoria Wardak, Tomasz Gadocha i Kamil Skupień.

 

Pejzaże Kamila Skupienia

 

Kamil 1             Kamil 2Kamil 3

Warto podkreślić, iż prace Kamila Skupienia prezentowane były w MOKSiR  w Chełmku podczas uroczystej Gali plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Ziemi Chrzanowskiej 2013.

Wszystkim laureatom oraz nauczycielowi plastyki serdecznie gratulujemy!


Konkurs origami

 

Dnia 18 maja  odbyła się V Parafiada Regionalna w Bukownie. Uczennica klasy V Patrycja Jażdżewska otrzymała I miejsce w Konkursie origami "W krainie dinozaurów".

 

Ponadto 2 czerwca został rozstrzygnięty konkurs Origami modułowe w Świerklańcu. W  kategorii dzieci i młodzież do 17 lat Uczennica Patrycja Jażdżewska otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 


 

Konkurs recytatorski

krystian 3 Krystian Palian uczeń klasy IIb zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Religijnej "Pierścien św. Kingi", który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu./eliminacje rejonowe/. 

Ponadto wziął udział w XXIX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim uczniów szkół podstawowych, który odbył się 29 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu.

 


 

Asy z trzeciej klasy

    To powiatowy konkurs dla uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych powiatu oświęcimskiego.   Tegoroczną laureatką III etapu, który odbył się 4 kwietnia w Brzeszczach - została uczennica klasy III a Paulina Plata Zdobyła II miejsce i zaszczytny tytuł ASA.
Gratulujemy!

 

 


 

Ozdoba wielkanocna

 

 

ozdoba wielk 13    W marcu odbył się konkurs na "Najoryginalniejszą ozdobę      wielkanocną"zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.

   Wśród wysłanych prac naszych uczniów, dwie uczennice zdobyły nagrody:

 

I miejsce - Julia Urzędowska kl III

II miejsce - Paulina Plata kl. III

Serdecznie Gratulujemy.


 

Konkurs origami

 


Przemysław Klimek klasa III a


Maria Kalemba uczennica
klasy IV a
 

Aleksandra Konik uczennica klasy IV a
 
 
Międzyszkolny Konkurs Origami w Świętoszówce
Kategoria: Origami płaskie klasy 1-3 SP
 I miejsce Przemysław Klimek kl. 3a
Kategoria: Origami płaskie klasy 4-6 SP
 I miejsce Aleksandra Konik kl. 4a
Wyróżnienie Maria Kalemba kl. 4a
 

 

Osiągnięcia plastyczne

 

Nasi uczniowie oraz przedszkolaki zdobyli wiele sukcesów. Poniżej udostępniamy link z różnych konkursów w których zdobyli wysokie lokaty oraz wyróżnienia.

 

Osiągnięcia uczniów 


 

Sukcesy w konkursach plastycznych

 

W dniu 7 stycznia w Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbyło się uroczyste podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Tradycje świąteczne  i noworoczne. Hej Kolęda, Kolęda".

W kategorii prac: na papierze, nagrodę otrzymała uczennica klasy IIIa Patrycja Markiewicz,
Wyróżnienie - Paulina Plata, z tej samej klasy.

W kategorii prac: kompozycje przestrzenne w grupie wiekowej 5-8 lat wyróżenie otrzymał Krystian Palian, uczeń klasy II b.
Nagrodę  w grupie wiekowej 13-16 lat odebrała Wioletta Klimek, uczennica klasy III gimnazjum.
Komisja konkursowa zakwalifikowała także prace do udziału w wystawie Pauliny Bilskiej, Dominika Łyducha, Michała Matysika z kl. II b, Magdaleny Puchały, Przemysława Klimka z kl. III a oraz Oliwii Bereżańskiej, Martyny Oleś i Wiktorii Remsak z kl. Va.

W organizowanym  przez MOKSiR w Chełmku konkursie plastycznym "Boże Narodzenie 2012" także mamy laureatów. Nagrody w dniu 10 stycznia odebrali Pola Syska , Antonina Syska, Julia Warzecha, Martyna Florek i Kamil Skupień.   

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Grudzien 2019

Pn Wt Sr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Free business joomla templates