dzienniczek
SzkołaBiblioteka

Biblioteka

 

03

Rok Szkolny  2020/2021

Godziny Pracy Biblioteki

 

Poniedziałek 8.00 – 15.00
Wtorek 8.00 – 14.00
Środa 11.30 – 16.30
Czwartek 8.00 – 14.00
Piątek   8.00 – 14.00

 

knigi

bib

 Samorząd uczniowski wraz z opiekunem Beatą Babiuch

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK
7.30 - 14.00
nauczyciele bibliotekarze mgr Małgorzata Piwowarczyk

                                                                          

Regulamin biblioteki szkolnej - Pobierz

Regulamin ICIM w bibliotece szkolnej - Pobierz 

 

ksiazki

 

aktual

Maj 2020

indeks
kodowanie2
 
mcibni
 
 
Klub Młodego Programisty… teraz w Twoim domu!

19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.       Szczegółowe informacje

Uwaga!
Liczba miejsc jest
ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Jest 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i 6 z całej Polski! Dla tych, którzy wezmą udział w większości zajęć –certyfikat uczestnika!

 

Wpływ Czytania na Rozwój Człowieka

W obecnych czasach łatwiej jest obejrzeć film lub pograć na komputerze – wrażenia wydają się intensywniejsze i są dostarczane we względnie krótkim czasie. Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas epidemii. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.
Czytanie książek, to znakomita, jak nie jeszcze lepsza przygoda rozwijająca w sposób wszechstronny m.in.: wzmacnia więzi z rodzicami, uczy koncentracji, odcinania się od bodźców, powiadomień i szumu informacyjnego, poszerza zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, poprawia koncentrację i pamięć, buduje poczucie własnej wartości, redukuje stres. Jeżeli dziecko nie wyniesie nawyku czytania z domu, to z reguły nie czyta dla przyjemności jako dorosły. Wystarczy czytać kilkadziesiąt minut dziennie, by zbudować w dziecku nawyk, dać proste narzędzie, dzięki któremu będzie w stanie lepiej się rozwijać w samodzielnym życiu.

Zapraszam do przejrzenia prezentacji.

Małgorzata Piwowarczyk

PORADNIK dla rodziców                                       WARTO CZYTAĆ dla uczniów

  część 1, część 2część 3                                     część 1 , część 2, część 3 , część 4, część5

85

Piłsudski

„ Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroń jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą doli naszej” – słowa wypowiedziane przez prezydenta Ignacego Mościckiego, podczas uroczystości pogrzebowych marszałka Józefa Piłsudskiego.

Józef Klemens Piłsudski  (ur. 5 grudnia 1867 w Zułowie, zm. 12 maja  1935  w Warszawie) – polski działacz społeczny i niepodległościowy, żołnierz, polityk, mąż stanu; od 1892 członek Polskiej Partii Socjalistycznej i jej przywódca w kraju, twórca Organizacji Bojowej PPS (1904) i Polskiej Organizacji Wojskowej (1914), kierownik Komisji Wojskowej i Tymczasowej Rady Stanu (1917), od 11 listopada 1918 naczelny wódz Armii Polskiej, w latach 1918–1922 naczelnik państwa, pierwszy marszałek Polski (1920); przywódca obozu  sanacji  po przewrocie majowym (1926), dwukrotny premier Polski (1926–1928
i 1930); wywarł decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II RP.

Autor Małgorzata Piwowarczyk

smak

– to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek,

które obchodzić będziemy w dniach 8-15.05.2020 roku.

Spędzając czas w domu zaczęłam zastanawiać się nad pytaniem : Kuchnia – magiczne miejsce w domu? Tak, to tu przyrządzane są posiłki, a może nawet spożywane. Posiłki dające energię, będące ucztą estetyki, zmysłów i smaku. W literaturze polskiej i obcej już od najdawniejszych czasów znajdujemy opisy potraw, przepisy literackie. Czas kwarantanny przyczynił się do tego, że i ja zaczęłam rozwijać swoje pasje kulinarne, zaczęłam szukać i działać… zaczynając od tych starych „babcinych” przepisów, które w mojej rodzinie przechodzą z pokolenia na pokolenie. Zdradzę Wam, że mimo wielkich starań, nie osiągnęłam smaku zapamiętanego z dzieciństwa… co babcia robiła, że ta sama potrawa smakuje już inaczej? Czyżby zabrakło jakiegoś tajemniczego, sekretnego składnika?
Z rozmów na zajęciach i w bibliotece wiem, że wielu z was pomaga rodzicom w kuchni a nawet samodzielnie piecze, gotuje, przyrządza smakowite sałatki, desery – może to wyzwanie dla ciebie? Czas sprzyja podjadaniu..pamiętajmy o zdrowym trybie życia, właściwym odżywianiu i bezpieczeństwie.

 

Wyzwanie 2

„ Zasmakuj w bibliotece”

Jak to zrobić?

 1. Poszukaj w domu „babcinego” (rodzinnego) przepisu (może być z książki kucharskiej lub Internetu) i podziel się z nami.
 2. Zrób zdjęcie przepisu lub go przepisz i udostępnij.
 3. Pamiętaj! Pracuj ostrożnie i za zgodą rodzica.
 4. Przygotuj potrawę z innymi członkami rodziny, zrób zdjęcie, spałaszujcie przygotowane pyszności. Smacznego!
 5. Oba zdjęcia: przepisu i przygotowanej potrawy prześlij do mnie.
 6. Wyślij go na mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
 7. Zdjęcia należy przesłać do dnia: 31.05.2020 roku.
 8. Prace zostaną opublikowane na stronie szkoły, a po powrocie do szkoły zostanie wydana broszura.

I najważniejsze – umiejmy się bawić, śmiać z siebie

i nie traćmy poczucia humoru! J

Małgorzata Piwowarczyk – nauczyciel biblioteki

 indeks

PODSUMOWANIE WYZWANIA 1   kwiecien 2020

napbibl

Wyzwanie, które przygotowałam dla Was na kwiecień miało na celu obcowanie ze sztuką i dobrą zabawę. Przypomnę, że należało wirtualnie odwiedzić Muzeum Narodowe w Warszawie – wybrać dziedzinę sztuki np.: malarstwo, rzeźbę, grafikę, ceramikę, numizmatykę i z materiałów dostępnych w domu odtworzyć dzieło i przesłać do mnie zdjęcie. Bardzo dziękuję za zaangażowanie : Wiktorii, Nikoli i Madzi oraz ich rodzicom, za udział i przyjęcie wyzwania. Nie od razu Kraków zbudowano- mam cichą nadzieję, że pomimo licznych obowiązków znajdziecie drodzy Uczniowie chwilę czasu i podejmiecie wyzwanie nr 2, które przygotowałam na maj. Zapraszam do wspólnej zabawy. Bawiąc się, też się uczymy a nawet czasem łączymy przyjemne z pożytecznym.

A oto rezultaty wyzwania nr 1:

Magdlena Wójcik, Klasa 1 B

mag

mag1

mag2

Wiktoria Jamróz klasa 3a

wiktor

Nikola Nadolska Klasa 6A

nicola

 

indeks

 • KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Aby wyrobić w dziecku nawyk czytania, wystarczy czytać z nim codziennie po 10 minut, przez slodziakiminimum 21 dni.

Drogi Rodzicu,

Głośne czytanie jest bardzo istotne dla rozwoju Twojego dziecka!

 1. uczy samodzielnego myślenia i pobudza wyobraźnię,
 2. ćwiczy pamięć i koncentrację,
 3. pomaga w nauce i wspiera szkolne sukcesy.

1. Poczytaj swojemu dziecku lub, jeśli umie już samodzielnie czytać, pozwól głośno poczytać Tobie, przez co najmniej 10 minut,

2. Każdego dnia potwierdź to podpisem w kółeczku wewnątrz albumu „ Gang Słodziaków”.

To nic nie kosztuje. Twoje dziecko otrzyma od nauczyciela nagrodę- naklejkę .

3. Czytaj, zbieraj nagrody i pomóż szkolnej bibliotece otrzymać nowe książki.

 

 

 • Odwiedź bibliotekę! Mamy nowe książki

 

ksiazkiksiazki1

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki. Zachęcamy wszystkich do czytania nowości. Dla najmłodszych mamy kolejne części serii Czytam sobieCzytam sam, dla nieco starszych dalsze części serii Magiczne drzewo, dla miłośników koni książki o koniach, a  dla lubiących podróże wspaniałe opowieści podróżniczki Neli, która opowiada o pięknych miejscach i fascynujących  zwierzętach. 

Zapraszmy! Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zapraszamy na stronę biblioteki

ksiazki

Podkategorie

Wrzesien 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Free business joomla templates