dzienniczek

Wrzesień 2019

dzchdzienchlopa

30 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na długo pozostaną w pamięci naszych chłopców.
DSC 0948W tym czasie nie zabrakło życzeń, ani drobnych upominków. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość pozowania z przyjaciółmi w Fotobudce, uczestniczyli w konkursie na najładniej i najszybciej zaplecioną fryzurę damską, pompowali balony, a także na czas malowali swoje paznokcie. Każdy uczestnik zabawy otrzymał plakietkę 100%- ego chłopaka. Zabawa była niesamowita, wszyscy świetnie się bawili.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta, składamy jeszcze raz
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!  GALERIA

indeks

 czytanie

sowaczytaOd 2001 roku w dniu 29 września 2019r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna wiadomo przecież, ze czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę.

W ramach tej akcji biblioteka szkolna w dniu 30 września 2019r. zorganizowała na lekcjach języka polskiego głośne czytanie najchętniej wypożyczanych książek.

Natomiast na przerwach do wspólnego czytania zachęcała pani bibliotekarka, Małgorzata Piwowarczyk, która prezentowała nowości wydawnicze naszej biblioteki. Do akcji włączono również dzieci z przedszkola i ze świetlicy szkolnej, wśró d których największą popularnością cieszyły się baśnie oraz Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek Justyny Bednarek.  GALERIA

indeks

sowy   logo pluwaga1  

 

 

plakattabliczka

 licencja

indeks

ppp

IMG 20190927 081939Gdy we wrześniu 1939 r. Polska została zaatakowana przez III Rzeszę oraz Związek Sowiecki – pomimo porażki militarnej – nie skapitulowała. Niemal od razu odtworzyła swe władze na uchodźstwie oraz w okupowanym przez najeźdźców kraju, gdzie z czasem powstało Polskie Państwo Podziemne.

Na czele walczącego Narodu stanęli przywódcy, którym przyszło stawić czoła wyjątkowym wyzwaniom. Wszyscy oni za przywiązanie do idei wolnej ojczyzny i wierną służbę Rzeczypospolitej zapłacili wysoką cenę: wygnania, więzienia, życia. Od 1998 r. z tej okazji 27- go września obchodzone jest święto Polskiego Państwa Podziemnego.

IMG 20190927 081706IMG 20190927 081834

indeks

przedsz1

zzzj 15W dniu 20 września w naszym przedszkolu odbył sie Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci wszystkich grup przedszkolnych spotkały się n wspólnych zabawach i tańcach.

Galeria

zzz1 4   Również Samorząd Uczniowski pamiętał        o najmłodszych w szkole. Z okazji Dnia Przedszkolaka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w pluszowych strojach odwiedzili dzieci w przedszkolu. Przeczytali im piękny wiersz, złożyli życzenia i wręczyli skromne upominki.    Galeria

indeks

 podz

POD1 Kopiowanie

 

 

Na świetlicę szkolną zakupiono: urządzenie wielofunkcyjne do skanowania, kopiowania i drukowania           z kompletem tuszy, laminarkę, gilotynę oraz pistolet do kleju na gorąco z zapasem kleju.

dziekujemywam

 

indeks

konurs

Drogi Rodzicu,

DSC 0860 Kopiowanie

 

Biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w II edycji konkursu czytelniczego pt.: „Czytaj z nami, Słodziakami”.
Pamiętaj, że głośne czytanie jest bardzo istotne dla rozwoju Twojego dziecka!

 a. uczy samodzielnego myślenia i pobudza wyobraźnię,

 b. ćwiczy pamięć i koncentrację,

 c. pomaga w nauce i wspiera szkolne sukcesy.

1. Poczytaj swojemu dziecku. Jeśli umie już samodzielnie czytać, pozwól głośno poczytać Tobie, przez co najmniej 10 minut codziennie.

2. Każdego dnia potwierdź to podpisem w kółeczku wewnątrz albumu „ Gang Słodziaków”.

To nic nie kosztuje. Twoje dziecko otrzyma od nauczyciela nagrodę- naklejkę, a zwycięzcy- maskotkę.

3. Czytaj, zbieraj nagrody i pomóż szkolnej bibliotece otrzymać nowe książki.

 indeks

 DSC 0804 Kopiowanie

Dnia 17 września społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym apelu patriotycznym, upamiętniającym 80 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka. Uczniowie klasy VIII przypomnieli tragiczne wydarzenia z września 1939 roku, odczytali relację zesłańca, odsłuchali hymnu Sybiraków i minutą ciszy uczcili pamięć bohaterów tamtych wydarzeń.

DSC 0800 Kopiowanie DSC 0801 Kopiowanie DSC 0803 Kopiowanie

indeks

J.Tuwim

 

tuwim

13 września 2019r. minęła 125. rocznica urodzin Juliana Tuwima. Z tej okazji członkowie Koła Bibliotecznego wraz z nauczycielką p. Małgorzatą Piwowarczyk przygotowali wystawę książek pisarza oraz zorganizowali spotkania z najmłodszymi. Podczas lekcji z poezją Tuwima czytali wiersze oraz opowiadali o życiu i twórczości poety. Przy tej niecodziennej okazji zaprezentowano nową pozycję książkową „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”, która wpisała się w kanon lektur obowiązkowych dla najmłodszych.

Mamy nadzieję, że zetknięcie dzieci z bogatą twórczością Tuwima zaowocuje szerzeniem oraz rozwijaniem zainteresowań i upodobań czytelniczych.

zd 1  zd 2 zd 3

GALERIA

indeks

drogaprzejscie

DSC 0768 Kopiowanie4 września uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyń udali się ze szkoły na najbliższe przejście dla pieszych. „Jedynkowe” pierwszaki  bardzo szybko nauczyły się, jak bezpiecznie przejść po „zebrze” na drugą stronę ulicy. Dzieci poważnie podeszły do nauki DSC 0770 Kopiowaniezasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym        i z wielkim zapałem wykonywały ćwiczenia praktyczne. W nagrodę za poprawnie wykonane zadania dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki, które będą ich ochroną podczas wyjść poza teren szkoły.

 patrz

indeks

kropka

z22375386VKropkaDnia 16 września Samorząd Uczniowski i Biblioteka Szkolna zorganizowali Dzień Kropki. Dzień ten poświęcony jest odkrywaniu talentów, budowaniu pozytywnej samooceny dziecka, rozwijaniu umiejętności wyrażania emocji. W czasie lekcji uczniowie usłyszeli kropka ilustracja5opowiadanie „Kropka”, na podstawie którego omawiali przesłanie tej opowieści, czyli odkrywanie talentów. Najmłodsi, uczniowie klas I-III wykonywali dodatkowo prace plastyczne oraz rozwiązywali gry logiczne. Wykonane na korytarzu okolicznościowe gazetki miały na celu podnieść własną wartość wśród naszych uczniów.

70979218 408699916456867 6248520062345412608 n 70788357 3167644723275775 7922479524397187072 n

indeks

narodowe

DSC 0793Już tradycyjnie nasza szkoła włączyła się do akcji Narodowego Czytania. Jak co roku, zebraliśmy się, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytania, tym razem - polskich nowel pozytywistycznych. Z okazji ósmej odsłony prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zaproponowali osiem nowel.

DSC 0780W naszej akcji, która miała miejsce 9 września br. wzięły udział uczennice klas siódmych i ósmych wraz ze swoimi mamami. Pięknie zinterpretowały treści Dobrej pani Elizy Orzeszkowej, Dymu Marii Konopnickiej, Katarynki Bolesława Prus, Orki Władysława Stanisława Reymonta oraz utworu Sachem Henryka Sienkiewicza.

DSC 0782Mamy nadzieję, że spotkanie stanowiło zachętę do stałego obcowania z polską literaturą piękną, do wzmacniania poczucia tożsamości oraz promocji kultury żywego słowa. Liczymy, że udało nam się odkryć piękno i aktualność polskiej nowelistyki, przekazać cele i wartości, jakie za sobą niosła ta dziewiętnastowieczna literatura, tworzona w trudnych czasach niewoli. Wierzymy, że jej przekaz, nadal aktualny, uczy nas, że powinniśmy kierować się w życiu szlachetnością, solidarnością, wrażliwością na ludzką krzywdę, a także szacunkiem do historii Polski.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję, a zwłaszcza Milenie i pani Agnieszce Czakańskiej, Natalii i pani Annie Grygiel, Alicji i pani Monice Koryczan-Zembaty, Alicji i pani Wiolettcie Suskiej oraz Poli, Antosi i ich mamie pani Elżbiecie Sysce.

DSC 0785 DSC 0786 DSC 0788 DSC 0787

GALERIA

indeks

swietlica swietl2019

od 23.09.2019 r. – PONIEDZIAŁEK

Świetlica Szkolna

Czynna

Od 7:00Do 16:00

indeks

uwaga1uwaga1Rodzice

 Otrzymaliśmy informację od rodzica, że uczniowie naszej szkoły, w czasie wolym, przebywają na terenie spalonej w ubiegłym tygodniu hali starej gumowni.

Przypominamy Rodzicom o konieczności kontroli czasu wplnego swoich dzieci i zapewnieie im bezpieczeństwa.

indeks

robot

robotyka

 

Blok zajęć z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

IMG 20190906 150833W trakcie kursu z robotyki mali inżynierowie zdobywają wiedzę            z budowy i programowania robotów,     a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy              w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów.

IMG 20190906 150147   IMG 20190906 150117   IMG 20190906 150131

IMG 20190906 151717   IMG 20190906 150923

 indeks

nap19

DSC 0648Pierwszy dzień w szkole to wielkie wydarzenia dla każdego dziecka. Towarzyszą mu silne emocje takie jak ciekawość, ekscytacja, wielkie nadzieje, ale też rozmaite lęki i obawy. Rozpoczęcie roku szkolnego to nowy etap w życiu dziecka.

Po dwumiesięcznych wakacjach nasi uczniowie wrócili do szkoły. To był szczególny dzień zwłaszcza dla dzieci, DSC 0631które po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Podczas uroczystego dnia, najmłodsi zostali przywitani przez Panią dyrektor Lucynę Kuligowską i społeczność uczniowską, a następnie otrzymali róg obfitości ufundowany przez rodziców. Pełni wrażeń i z uśmiechem na twarzy pierwszoklasiści wrócili do domu.

Drodzy uczniowie klas pierwszych!

    U progu nauki w szkole podstawowej życzymy Wam:

- aby każdy dzień Waszego pobytu w szkole był radosny, szczęśliwy

i żebyście się dobrze czuli w naszej gromadzie, tak jak w domu,

- aby nauka była dla Was przyjemnością,

- aby każdy z Was miał prawdziwego przyjaciela.

Pamiętajcie o magicznych słowach, a wszyscy w szkole na pewno Was polubią.

Samorząd Uczniowski

DSC 0630                DSC 0649 DSC 0633

indeks

 110          informacja

ubezpieczenie1Ubezpieczenie w Firmie Wiener TU

(dawny Gothaer, zmiana nazwy)

numer polisy Szkoła PWB 068811

numer polisyPrzedszkole PWB 068810

Suma ubezpieczenia 24 000 zł

Składka szkoła 50 zł

Składka przedszkole 40 zł

Na drugie i kolejne dziecko 50% uczeszczające do Samorzadowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku

Zakres ubezpieczenia 24h 7 dni w tygodniu oraz uprawianie sportu

NNW

świadczenie za ból -warunek SOR

pobyt w szpitalu na skutek NNW i choroby pogryzienia, ukąszenia

zwrot nabytych śrdków pomocniczych do 20% SU

zgłaszanie szkód:

https://www.wiener.pl/pl-zgloszenia-szkody online

tel . 22 4696969

porady dotyczace polisy i zgłaszania szkód  503 189 527

ubezpieczenie

Beata Madej
Specjalista ds. Ubezpieczeń

Tel.: 503 189 527
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
32-600 Oświęcim, Rynek Główny 1
 ubezpieczenie1
Nasza ochrona, Twój spokojny sen
GSU Spółka Akcyjna
Siedziba: 44-100 Gliwice, ul. Jana Pawła II 2, www.gsusa.pl
Regon: 272347678 NIP: 631-10-08-975 KRS: 0000211288 Sąd Rejonowy w Gliwicach
Kapitał zakładowy: 4 895 000,00 zł opłacony w całości
Zarząd: Andrzej Pawletko, Jan Basiura, Aleksander Wierzba.

 

indeks

 zapamietajmy

20190129g 1

 

Pamiętaj o segregacji śmieci w domu i w szkole!

indeks

zaprosz

Dla

Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej

zebrrodz 05.09.2019 – CZWARTEK

GODZ. 17.00

  KL. 5a,5b, 6a,6b ,6c,7a,7b,8a

 GODZ. 18.30

                                            KL. 1a,1b, 2a,2b ,3a,3b,4a

 indeks

informacja 

Dla

Rodziców Przedszkolaków

zebprzedsz

ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE  RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

4.09.2019 r. tj. środa o godz. 17:00

indeks

ogl 

02.09.2019 r. – PONIEDZIAŁEK

nauczyciel133

 

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

OD 8.00 DO 15.00

 

 

kucharz

 

Śniadania i Obiady

dla uczniów szkoły podstawowej

OD 04.09 2019 r.

 

 

Informacja dla Rodziców

Proszę o zgłoszenie dziecka na posiłki na podstawie deklaracji o korzystaniu z usług stołówki szkolnej i złożenie jej w sekretariacie szkoły. [DEKLARACJA]

 

stop1Dyżur Opiekuna
na Przejściu dla Pieszych
na Ulicy Piastowskiej
od 2 Września

 

informacja

swietlica swietl2019

 Godziny Pracy

tabswieindeks

witaj szkoło1      zaprosz

nowy rokb1

indeks

Rok Szkolny 2019/2020

indeks

Maj 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Free business joomla templates