dzienniczek

Czerwiec 2019

 

 

wakacjehura

 Wspaniałego  i  Radosnego Odpoczynku

indeks

  • Tydzień Bezpieczeństwa

bezp1bezp2

W ostatnich dniach roku szkolnego odbył się Tydzień Bezpieczeństwa, w ramach którego zorganizowano wiele przedsięwzięć mających na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz kształtowanie wśród uczniów właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Wśród tych działań uczniowie klas IV-VI wykonali rysunki o bezpieczeństwie na wakacjach, które zostały rozwieszone w szkole. Starsi uczniowie wykonali plakaty oraz gazetki, na których można było przypomnieć sobie m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczennice klasy 3 gimnazjum przeprowadziły wśród najmłodszych zajęcia, na których przedszkolaki przypomnieli zasady wzywania pomocy oraz numery alarmowe służb ratowniczych.

W ramach działań związanych z bezpieczeństwem na schodach zostały umieszczone numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Kolorowe kartki zachęcały do zapoznawania się z tymi informacjami. Na koniec tygodnia odbył się krótki apel przypominający zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach w okresie wakacji m.in. w górach, nad wodą, na placu zabaw, na rowerze.

indeks

bezpwakacje

bezpieczne wakacje 360 300Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły zostali odpowiednio przygotowani do bezpiecznego spędzania nadchodzącychwakacji . Spotkali się z  przedstawicielami chełmeckiej Policji. Zaproszeni goście przypomnieli uczniom przepisy bezpieczeństwa w czasie wakacji w miejscu zamieszkania, na placach zabaw,  nad wodą, w lesie, w górach i  nad morzem. Zwrócili uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie jazdy na  rowerze, na rolkach czy na hulajnodze.

  czas wolnynadwodąpodrozwgorach

telefon

 

 

Telefony Alarmowe

                      numer alarm2

 

 

 

numer alarm1

                 Policjagify policja

 

 

 

straz1ani08          Straż  Pożarna

 

 

pogot1auxi       

        Pogotowie

        Ratunkowe

indeks

  • Bezpieczne wakacje

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w  klasach I-III SP przeprowadzono zajęcia i pogadankiwakacje 19 na temat ,,Bezpiecznych Wakacji". Zaprezentowano film edukacyjny , a także uczniowie kolorowali  książeczki, w których przedstawione zostały różne zaskakujące wszystkich niebezpieczne sytuacje .Uczniowie podawali zdarzenia, których należy unikać, aby być zawsze bezpiecznym.

indeks

 

 

 

koniec roku12018/2019

Odbędzie się Dnia 19.06.2019 r. tj.Środa

na Sali Gimnastycznej

koniecroku9:00   Klasy I -III Szkoły Podstawowej

9:30   Klasy IV -VIII Szkoły Podstawowej

                      Klasa  III Gimnazjum

We Wtorek  18 czerwca 2019 r.

w Kościele NMP Królowej Polski Msza św.

na Zakończenie Roku Szkolnego o godz.18.00

Rodzice uczniów, którzy 19.06.2019r.(środa- zakończenie roku szkolnego)potrzebują opieki świetlicowej dla swych dzieci proszeni są o zgłoszenie tego faktu wychowawcy.

indeks

  • Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni.
 
Kopalnia Soli w Bochni to jedna z najważniejszych podziemnych atrakcji turystycznych Polski i zdj 01zaliczyć ją można do obiektów klasy światowej. Kopalnię w Bochni chcieliśmy odwiedzić już od jakiegoś czasu, udało nam się to 11 czerwca 2019r. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w szybie Campi, gdzie oryginalną górniczą windą zjechaliśmy w podziemia kopalni. Winda napędzana jest elektrycznie, ale dowiedzieliśmy się, że jeszcze w latach 90 wykorzystywana do tego była okazała machina parowa znajdująca się obok kas biletowych. Wybierając się do kopalni założyliśmy wygodne obuwie i zabraliśmy ze sobą nakrycia wierzchnie, gdyż w kopalni panuje temperatura około 14-16°C. Obejrzeliśmy najpiękniejsze wyrobiska kopalni, unikatową kaplicę Świętej Kingi oraz niezwykle interesujące multimedialne instalacje, które pomogły nam poznać w ciekawy sposób historię kopalni.
Część trasy pokonaliśmy za pomocą kolejki, która ciągnięta była przez lokomotywę „Kuba”. Kolejką przejechaliśmy kilometr, po drodze mijając obiekty, które później oglądaliśmy z bliska. Prawdziwe zwiedzanie rozpoczęło się w tunelu czasoprzestrzennym, dzięki któremu przenieśliśmy się o kilkaset lat w przeszłość. W tunelu powitał nas duch zakonnika – jednego z cystersów, którzy przybyli w XIII wieku do Bochni z Wąchocka, aby podzielić się swoimi umiejętnościami dotyczącymi górnictwa. Po wizycie w tunelu, przewodnikowi w opowiadaniu o historii kopalni pomagały postaci z nią związane. Zobaczyliśmy królów, kupców z Genui, zwykłych górników i konie pracujące w kopalni. Podczas zwiedzania mogliśmy na żywo zobaczyć interesujące wyrobiska i ciekawe zjawiska geologiczne oraz rzeźby i podziemną stajnię, gdzie dawniej zamieszkiwały konie. Jedną z atrakcji była wizyta w kaplicy Świętej Kingi, jedynej budowli sakralnej, przez którą wiodły tory kolejowe, po których regularnie przejeżdżał pociąg. W kaplicy znajdowały się relikwie Świętej Kingi oraz świętego Jana Pawła II. 
Na zakończenie zwiedzania kopalni dotarliśmy do komory Ważyn, gdzie znajdowało się boisko sportowe, restauracja i sklep z pamiątkami. Kopalnia wywarła na nas bardzo duże wrażenie. Zdecydowanie polecamy tu przyjechać. Nikt nie powinien się tu nudzić. W przyszłości z pewnością wybierzemy się tu jeszcze raz. Galeria
                                                        Uczniowie klas: Ib, IIb, IIIa oraz wychowawcy
 

indeks

 

uwaga1

smieszny budzik1Od jutra12.06.2019r. (środa)

do18.06.2019r. (wtorek)

lekcje od godz. 8:00

do ich zakończenia

są skrócone czyli trwają po 30 min (po pół godziny)

zgodnie z nowym harmonogramem otrzymanym od wychowawców.

Alarm Clock GIF Animation High Res

 

LEKCJE SKRÓCONE
W DNIACH                           
12, 13, 14, 17,18. 06. 2019

 

1. lekcja    8.00 - 8.30  

    8.30 - 8.35przerwa

2. lekcja    8.35 - 9.05

     9.05 - 9.15 przerwa

3. lekcja    9.15 - 9.45

          9.45 - 9.55 przerwa

4. lekcja    9.55 - 10.25

          10.25 - 10.30 przerwa

5. lekcja 10.30 - 11.00

          11.00 - 11.10 przerwa

6. lekcja 11.10 - 11.40

          11.40- 11.50 przerwa

7. lekcja 11.50 - 12.20

          12.20 - 12.25 przerwa

8.lekcja 12.25 - 12.55

      12.55 - 13.00 przerwa

9. lekcja 13.00 - 13.30

W związku ze skróconymi lekcjami proszę Państwa Rodziców o informację zwrotną czy dziecko może po skróconych lekcjach iść samodzielnie do domu?

indeks 

  •  Ogólnopolskie sukcesy origami

Uczniowie SZS nr 1 w Chełmku pod opieką pani Beaty Babiuch kolejny raz w tym roku odnoszą sukcesy w konkursach origami. Poziom konkursów z roku na rok wzrasta, a „JEDYNKA” stoi na mocnej pozycji wśród rywali ze względu na liczne osiągnięcia.

Uczennica klasy 5c Nikola Nadolska otrzymała II miejsce  w III Ogólnopolskim Konkursie Origami "Z papierem wśród zwierząt - Australia" w Łodzi w kategorii: klas 4-6 SP.

W VII Ogólnopolskim Festiwalu Origami w Żarowie nasze uczennice zwyciężyły w dwóch kategoriach.

Kategoria– kl. IV-VI SP– origami klasyczne

II miejsce – Pola Syska, kl. 6 b

Kategoria – kl. IV-VI SP– origami klasyczne
I wyróżnienie– Nikola Nadolska, kl. 5 c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

indeks

jedynka

DSC 0269 KopiowanieUczniowie SZS nr 1 w Chełmku zostali laureatami IV Turnieju Historycznego „Cechy dawnego Krakowa” zorganizowanego przez Cech Rzemiosł Spożywczych w Krakowie, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Celem turnieju była popularyzacja wiedzy o Krakowie, rzemiośle oraz handlu w kontekście jego ewolucji i wpływie na rozwój miast, jak również promocja dziedzictwa cechowego, rozwijanie zainteresowań dziejami oraz dziedzictwem kulturowym Krakowa i umiejętności pracy projektowej. I miejsce zdobyły uczennice klasy 5a: Gabrysia Omyła, Milena Kysiak i Hanna Szatyńska, które wykonały album „Przewodnik dla dzieci po starym Krakowie” prezentujący średniowieczne zabytki krakowskiego Rynku, Kleparza i Kazimierza. II miejsce ex aequo zdobyli uczniowie klasy 5b: Zosia Urzędowska, Miłosz Buliński i Antek Madeja łącząc historię naszej miejscowości, której rozwój zawdzięczamy zakładowi Bata, z historią rzemiosła szewskiego oraz uczniowie klasy 5c: Kamila Bober, Roksana Krawczyk i Olek Kozłowski przedstawiając w sposób humorystyczny poszczególne szczeble kariery średniowiecznego rzemieślnika oraz organizacji cechowej.

Beata Pawluśkieiwcz

20190522 104750 Kopiowanie 20190522 104845 Kopiowanie20190522 104908 Kopiowanie

indeks

informacja

Dla

Rodziców Przedszkolaków

na Rok Szkolny 2019/2020

zebprzedszZAPRASZAMY NA ZEBRANIE ORGANIZACYJNE RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

NA ROK SZKOLNY 2019/2020, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 27.08.2019 r. o godz. 16:00 NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

W TYM DNIU ZOSTANĄ TAKŻE PRZEKAZANE PAŃSTWU DEKLARACJE O KORZYSTANIE Z USŁUG W PRZEDSZKOLU. PROSIMY O ZABRANIE DOWODÓW OSOBISTYCH.

OD 17 CZERWCA 2019 r. MOŻNA POBRAĆ W SEKRETARIACIE LUB PRZY WEJŚCIU DO PRZEDSZKOLA „LISTĘ POTRZEBNYCH RZECZY DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020”

                                                                                              Lucyna Kuligowska

                                                                                                                                 Dyrektor SZS nr 1 w Chełmku

indeks

zaprosz

Dla

Rodziców Uczniów Klas Pierwszych

na Rok Szkolny 2019/2020

zebrrodz NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020,

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 11.06.2019 r.(WTOREK) O GODZ. 18:00 NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ. 

      W PROGRAMIE SPOTKANIA M.IN:

- ZAPOZNANIE Z WYCHOWAWCAMI KLAS

- ORGANIZACJA PIERWSZEGO DNIA W SZKOLE,

- PRZEDSTAWIENIE LISTY NIEZBĘDNYCH PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Lucyna Kuligowska

Dyrektor SZS nr 1 w Chełmku

indeks    

 rdr

rada rodzicowZebranie Rady Rodziców

odbędzie się

14.06.2019 r. (piątek)

o godz. 18:00 w sali nr 13.

indeks

  • Dzień Dziecka w Jednostce Wojskowej w Balicach

W dniu 31 maja uczniowie klasy I b i II b pojechali na wycieczkę na lotnisko Jednostki Wojskowej zdj  36w Balicach. Po przyjeździe udali się na płytę lotniska, gdzie obserwowali startujące i lądujące samoloty. Największą atrakcją było zwiedzanie samolotów wyłączonych już z lotów Dzieci z przejęciem oglądały ich wnętrza, mogły usiąść za sterami samolotów i wszystkiego  dotknąć. Kolejną atrakcją było oglądanie pojazdów wojskowej straży pożarnej, którymi dysponuje lotniskoGaleria

Serdeczne podziękowania składamy Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku za zorganizowanie wyjazdu w ramach obchodów Dnia Dziecka oraz za możliwość zwiedzenia lotniska, które dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

indeks

  • Dzień Dziecka klasy I A

Uczniowie klasy I A  z  okazji Dnia Dziecka, 31 maja, w piękny słoneczny dzień, wyruszyli na zdj 06spacer.  „Najsmaczniejszym" celem spaceru była wizyta w kawiarni i konsumowanie wybranych przez każde dziecko lodów. Następnie odwiedzili plac zabaw, gdzie chętnie skorzystali ze znajdujących się tam urządzeń. Trasa powrotna do szkoły wiodła przez pełne zieleni wzgórze Skała. Galeria

indeks

  • Gminny konkurs "Książka,którą polecam"

W tegorocznej edycji Gminnego Konkursu „ Książka, którą polecam 2019” wyróżnienie za kon czyt 1interpretację, kreatywność, piękny strój oraz przygotowane rekwizyty otrzymały uczennice z klasy II a : Maja Żydzik i Małgosia Szkarłat.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz wielu przygód z książką.

indeks

  • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

30 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Kolejna edycja konkursu miała na celu promocje oraz rozbudzenie czytelniczych pasji dzieci i młodzieży.

Laureaci w kategorii klas I-IIIkon czyt

I miejsce- Monika Mąsior z kl. 2 b

II miejsce Franciszek Jaskowski z kl. 3

III miejsce - Martyna Czerw z kl. 2 b

 

 

Laureaci w kategorii klas IV- VIkon czyt 2

I miejsce- Hanna Szatyńska kl. 5 a,

II miejsce - Erica Miłek kl.6 b,

III miejsce - Daniel Morawski z kl. 6 a.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, a zwycięzcy drobne upominki, które ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „ Chatka Puchatka”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

indeks

Grudzien 2019

Pn Wt Sr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Free business joomla templates