dzienniczek

Styczeń 2018

 •  Drugoklasiści lepią bałwana

Dnia 5 lutego klasa 2 a w ramach wychowania fizycznego zorganizowała zajęcia na śniegu. Dzieci zdj 12miały najlepszą gimnastykę podczas lepienia bałwana. Tradycyjny bałwan składał się z trzech kul. Miał oczy, usta i guziki z węgielków, nos z dorodnej marchewki, piękną miotłę wykonana przez naszego konserwatora pana Jurka i kapelusz na głowie. Aby bałwanowi nie było smutno, dzieci dolepiły mu towarzystwo.  Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.Galeria

indeks

 

ball  bal  ball

Gif de carnaval 27W poniedziałek 29 stycznia 2018r. w naszej placówce było karnawałowo, wesoło i głośno. Najpierw , na balu przebierańców bawili się z wodzirejem najmłodsi.Rodzice przedszkolaków zadbali o piękne przebrania a wodzirej i nauczyciele o fajną zabawę. Później bawiły się także w efektownych przebraniach klasy I-III szkoły podstawowej. Było wiele tańców i zabaw integracyjnych. Klasy starsze czyli od IV do VII itumblr o1flnlHD3D1r60r8vo1 400tenor1 klasy gimnazjalne tańczyły przy muzyce przygotowanej przez DJ-a. Nie zabrakło najmodniejszych hitów muzycznych, konkursów i wspólnych zabaw. Rada Rodziców zadbała o soczki i pączusie dla wszystkich uczestników zabawy Galeria.Galeria 1

B YŁA   S UPE R   Z A BAW A ! ! !

 

indeks

 • Ważna rocznica

Uroczysty apel z okazji 73 rocznicy wyzwolenia Chełmka wyzwolenie

 

indeks

zaprosz

slajd 2

slajd 1

 • indeksSpotkajmy się w bibliotece

Pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. zdj 41Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz ustawicznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzecznie obejrzeli piękną sceniczną interpretację wierszy Jana Brzechwy przygotowaną przez uczniów z klasy trzeciej. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe zakładki wykonane przez swoich kolegów i koleżanki z klasy trzeciej. Po tak uroczystym wprowadzeniu nowi czytelnicy zagościli w bibliotece i wypożyczyli pierwszą książkę. Galeria

indeks

 

„Jasełkowanie dla Ali”

dziekujemyaliW piątek 19 stycznia 2018r.w sali kinowej MOKSiR w Chełmku odbyła się akcja charytatywna na rzecz chorej Alicji Majkut z Bierunia. Organizatorem tej imprezy był Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku, Fundacja ”Iskierka” z Chorzowa i MOKSiR w Chełmku. Na scenie wystąpili: gitarzyści uczęszczający na zajęcia MDK Oświęcim , taniec „Śnieżynek” zatańczyły dziewczynki z klas trzecich, „Jasełka” zagrały przedszkolaki, a kolędy zaśpiewał chórek szkolny. Gimnazjaliści przygotowali projekcję tekstów tradycyjnych kolęd polskich, aby wszyscy zebrani mogli wspólnie kolędować. Wolontariusze projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” obdarowali uczestników akcji aniołami wykonanymi przez uczniów naszej szkoły, a najmłodsi wrócili do domów z balonikami. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na zagraniczną operację chorej Alicji. Hojność darczyńców pozwoliła zebrać sumę 4 064,69 złotych.

Wszystkim zaangażowanym w akcję i darczyńcom serdecznie dziękujemy.                                      

 

indeks

ANOLYali 

         Zobacz fotorelację:   fotojaselka

indeks

 • Anioły dla Ali

 Podczas Jasełek w wykonaniu przedszkolaków z naszej placówki, które odbędą się w MOKSiRzdj 01 w Chelmku w dniu 19 stycznia, będzie można przekazać darowiznę i otrzymać w podarunku anioły wykonane przez naszych uczniów. Darowizna zostanie przeznaczona na operację dla chorej dziewczynki. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji.Galeria

indeks

 

 stypendia

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus przyznał stypendia artystyczne na 2018 rok dla uzdolnionychstyp uczniów ze szkół gminy Chełmek. Z naszej szkoły stypendia otrzymali:  Klaudia Helbin, Antoni Fąfara, Antonina Syska, Pola Syska, Patrycja Kuligowska i Michał Konik .

Stypendystom serdecznie gratulujemy!

indeks 

 • Wyniki konkursów plastycznych

W XVII POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM  „TRADYCJE ŚWIĄTECZNE I mdkNOWOROCZNE. HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA!”

uczniowie naszej szkoły uzyskali w kategorii prace przestrzenne klasy 0-III

 • nagrodę Szymon Matyasik klasa I b
 • wyróżnienia:  Jonasz Florek klasa I b, Kacper Pisarek klasa I b, Nadia Wilczak klasa I b, Filip Pawełczyk klasa II a
 • kwalifikacje do wystawy:  Amelia Grun klasa I b, Klaudia Łyduch klasa I b, Milena Maca klasa I b. Opiekun Katarzyna Żołdak, Agata Juszyńska

 w kategorii prace płaskie: 

 • nagroda: Mikołaj Buliński klasa IV b, Milena Kysiak klasa IV a
 • kwalifikacja do wystawy: Julia Ostrowska. Opiekun Agnieszka Mucha

 Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku rozstrzygnął konkurs "BOŻE NARODZENIE 2017". Po otrzymaniu 82 prac plastycznych dnia 22 grudnia 2017roku,  jury postanowiła przyznać 10 równorzędnych nagród. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły:

- Monika Mąsior klasa I b
- Krystian Palian klasa VII b
- Maja Poznańska klasa V b
- Viktor Chmurski klasa VI a
- Kacper Gondzik klasa VI a

GRATULUJEMY!!!

indeks

pomagamy

dlaALI

 

indeks

 • Mamy nowe książki

ksiazkiksiazki 1

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe książki. Wśród nich lektury zgodne z nową podstawą programową  oraz bogato ilustrowana seria „Ale historia…” Mieszko, ty wikingu”, „Zygmuncie i kto tu rządzi”, „Jadwiga kontra Jagiełło”,  „Kazimierzu, skąd ta forsa” w której z humorem przekazywane są  fakty historyczne i ciekawostki. Zapraszamy, odwiedź bibliotekę!

indeks

 

 • Program „EuroWeek – Szkoła Liderów”

12

9 stycznia w naszej szkole gościli nauczyciele języka angielskiego z programu „EuroWeek – Szkoła Liderów”, China z Filipin oraz Daniel z Peru. China i Daniel spotkali się z uczniami klasy VII szkoły podstawowej oraz II gimnazjum. Pokazali jak można uczyć się języków obcych poprzez zabawę. W krótkich prezentacjach przedstawili kulturę, zwyczaje i historię swoich niezwykłych krajów. Daniel opowiedział w jaki sposób znajomość języka angielskiego pozwoliła mu się otworzyć na inne kultury oraz zrozumieć i zaakceptować ludzi. Uczniowie zadawali gościom pytania w języku angielskim. Spotkanie było świetną okazją na kontakt z żywym językiem oraz sprawdzianem naszych kompetencji i umiejętności językowych.

indeks

 

 ball  bal  ball

29 styczenia 2018 r.

/poniedziałek/

 bp

Gif de carnaval 27900 – 1100   Przedszkole

1100 – 1300 kl. I – III SP

 

bp1

 tenor11400 – 1600  kl.4a,4b,4c,

               5a,5b SP

 

tumblr o1flnlHD3D1r60r8vo1 4001600 – 1800 kl.6,7a,7b SP
           oraz kl.2a,3a Gimnazjum

impreza

Z Wodzirejem
FOTO-GAMY

indeks

 sukcesy2

Slajd2 b

Slajd4 d

Slajd3 c

Slajd1 a

indeks

informacja

Szanowni Rodzice informujemy że od 2 stycznia 2018  r.

nastąpiła zmiana e-dziennika:

stary Wolters Kluwer na nowy Librus.

Równocześnie informujemy, że z przyczyn technicznych e-dziennik nie będzie działał

w pierwszym tygodniu stycznia.

 
Za wszelkie niedogodności przepraszamy

i prosimy o cierpliwość.

 

indeks

 uwaga1

ZMIANA    RACHUNKU    BANKOWEGO   SZKOŁY!!!

Z dniem 1 stycznia 2018 roku będzie obowiązywał nowy rachunek bankowy, na który należy wpłacać należności za: śniadania, obiady, herbatę, przedszkole oraz duplikaty legitymacji.

Nowy nr rachunku bankowego:

pko bank polski 2014

 

PKO BP 78 1020 2384 0000 9402 0218 3440

 

 

indeks

Lipiec 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Free business joomla templates