dzienniczek

Kwiecień

 • Konkurs wokalny „Wygraj sukces” w Bukownie 
 
24 kwietnia nasi uczniowie brali udział w  Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Wygraj sukces” wikiw Bukownie. Byli to:  Wiktoria Szostek z kl III b oraz Wiktor Łakomiec z kl III c, Oliwia Sztogryn z kl I gimnazjum. To nasz pierwszy występ na takim znanym konkursie!  

indeks

 • Wędrujący filmoznawca

 

Uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję  uczestniczyć  w warsztatach filmoznawczych „Film - wedrujacy filmsztuka czasu i przestrzeni”, które prowadzone były przez  dr Natalię Gruenpeter z Uniwersytetu Śląskiego  w MOKSiR w Chełmku w ramach programu Filmoteki Narodowej „Wędrujący Filmoznawca”. Temat spotkania pozwolił rozwinąć uczniom wiedzę dotyczącą  obrazu w filmie oraz sposobach jego interpretacji. Zajęcia prowadzone w oparciu o kadry dzieł kinematograficznych polskich klasyków, np. A. Wajdy oraz na filmach współczesnych przypadły uczniom do gustu.  

indeks

 • „Kto czyta książki, żyje podwójnie”
Umberto Eco
 
Jak co roku w kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. zdj 11
Z tej okazji uczniowie klasy IIIc pod okiem pani D. Orzany  przygotowali dla przedszkolaków oraz koleżanek i kolegów, uczęszczających do świetlicy szkolnej, przedstawienie teatralne pt. „Calineczka”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili przedszkolaków, którym czytali ciekawe fragmenty książeczek dla dzieci. Ponadto korytarze szkolne zostały ozdobione „złotymi myślami”, promującymi przygodę z książką. 
Nauczyciele poloniści zorganizowali szkolny konkurs „Książka, którą polecam”, 
w czasie którego uczniowie prezentowali swoje ulubione pozycje książkowe i zachęcali kolegów i koleżanki z klas do sięgnięcia po nie. I miejsce w konkursie zajęła Pola Syska 
z klasy IVb, II miejsce – Kacper Gondzik z klasy V, wyróżnienie – Wiktor Zemła z klasy VIa oraz Wojciech Soboń z klasy IVb. Galeria
 
 indeks
 • Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
 
Kwiecień jest miesiącem pamięci ofiar zbrodni katyńskiej. Z tej okazji uczniowie klasy III katyn 17gimnazjum przygotowali apel, w czasie którego przedstawili informacje na temat wydarzeń  wiosny 1940 r., kiedy to radzieckie NKWD wymordowało ponad dwadzieścia tysięcy Polaków, w tym ponad dziesięć tysięcy oficerów Wojska Polskiego. Pamięć ofiar uczczono minutą ciszy. 
 
indeks
 • Konkurs recytatorski
 
Uczennica klasy IVb Karolina Szmigiel reprezentowała nasza szkołę w eliminacjach konkurs rec 17rejonowych w XXXIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, które miały miejsce 26 kwietnia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu. W konkursie szkolnym wyprzedziła „o włos” swoje koleżanki i kolegów: Alicję Wiśniewską, Polę Syskę, Antosię Syskę, Marcelinę Wilczak, Kacpra Gondzika i Vincenta Chmurskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
indeks
 • Książka – moim przyjacielem
 
Pola Syska  z klasy IVb oraz Kacper Gondzik, uczeń klasy V naszej szkoły, uczestniczyli w ksiazkaGminnym Konkursie „Książka, którą polecam”, jaki miał miejsce 26.04.2017r. w MOKSiR w Chełmku w ramach projektu Oczytany Chełmek. Celem konkursu było pobudzenie zamiłowań czytelniczych poprzez oryginalną prezentację swojej ulubionej książki. W zmaganiach Pola zajęła I miejsce, natomiast Kacper otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy umiejętności promowania  oraz zamiłowań czytelniczych!!!
 
indeks
 • Wielka liga Czytelników

21 kwietnia grupa bębniarska „Djemba” z naszej Szkoły zagrała koncert podczas III arturOgólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników dostaliśmy gromkie brawa podczas występu 

indeks

 • ZHP Trzepak

22 kwietnia grupa bębniarska „ Djemba” brała udział w harcerskim przeglądzie wokalno – instrumentalnym TRZEPAK w ramach 25 lecia działalności ZHP w Chełmku

 indeks

 •  Noc z Andersenem
31 marca  uczniowie VI klas  brali udział w projekcie bibliotecznej imprezy czytelniczej: Noc z andersen 17Andersenem”  uświetniając imprezę koncertem bębniarskim, grupy „Djemba”
Wszystkim bardzo się podobał nasz występ !!
 

indeks

 zebprzedsz  26.04.2017 – ŚRODA

SMERFY           – 16.00 – SALA 4

ŻABKI              – 16.30 – SALA 2

MOTYLKI       – 16.30 – SALA 1

WIEWIÓRKI – 17.00 – SALA 3

 

zebrrodz

  26.04.2017 – ŚRODA

17.00   Kl. I  Szkoła Podstawowa

27.04.2017 – CZWARTEK      

     Szkoła Podstawowa                 

         17.00   Kl. II - V

             Gimnazjum

18.00   Kl. VIa, VIb - SP i I - III 

indeks

uwaga 

W dniu 22kwietnia 2017 r. tj. sobota szkoła odpracowuje

zajęcia z dnia 2maja 2017 r.

Lekcje odbywają się zgodnie z wtorkowym podziałem godzin .

Szkoła zapewnia w tym dniu dla uczniów śniadania i herbatę .

Nie będzie obiadów.

indeks

przedszkole1  uwaga1

RODZICE!

Informacja w sprawie przyjęcia dzieci do Przedszkola
na rok szkolny 2017/2018

1. Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną (na podstawie złożonej deklaracji) są przyjęte do przedszkola na rok szkolny 2017/2018.

2. Dzieci, których Rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do przedszkola zostały zakwalifikowane na rok szkolny 2017/2018 zgodnie z wywieszoną listą.

Lista wywieszona na tablicy ogłoszeń w przedszkolu będzie tylko w dniu 12.04.2017 r.

Od dnia 13.04.2017 r. w sprawie przyjęcia dziecka do przedszkola należy zgłosić się do SEKRETARIATU.

Od 13.04.2017 r. do 20.04.2017 r. do godz. 1500w sekretariacie szkoły RODZIC ma obowiązek potwierdzić pisemnie wolę przyjęcia dziecka do przedszkola.

indeks

zyczenia wi

Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

oraz Pracownicy Administracji i Obsługi

indeks

 • Poranek wielkanocny

 

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt zdj 09Wielkanocnych. Uczniowie z klasy III b  szkoły podstawowej przypomnieli jakie tradycje i obyczaje wielkanocne kultywują Polacy. Na symbolicznych stołach wielkanocnych nie zabrakło kolorowych pisanek, kraszanek oraz innych symboli wielkanocnych. Na zakończenie uczniowie klas trzecich zaśpiewali wielkanocną piosenkę oraz złożyli świąteczne życzenia.Galeria

indeks

 

bo

2017.04.05.otwarcie   2017.04.05.otwarcie 1   2017.04.05.otwarcie 2

 2017.04.05.otwarcie 3W środę 5 kwietnia 2017 r. oddano do użytku urządzenia na placu zabaw przy SZS nr 1 w Chełmku.

Serdecznie dziękujemywszystkim mieszkańcom Chełmka,

którzy głosowali na nasz plac zabaw

w ramach Budżetu Obywatelskiego.

2017.04.05.otwarcie 4

Szczególne podziękowania kierujemy

do pana Krzysztofa Kalety – radnego Rady Miejskiej

w Chełmku, który był autorem tego pomysłu.

Wszystkim dzieciom życzymy miłej zabawy.

 

 2017.04.05.otwarcie 5   2017.04.05.otwarcie 6   2017.04.05.otwarcie 7

 foto:Kamil Szyjka     

indeks

 • Wycieczka klasy 3c do Firmy Danone w Bieruniu
Dnia 3 kwietnia uczniowie klasy 3c zwiedzili fabrykę Danone w Bieruniu. Dzięki interesującej danonprezentacji multimedialnej uczniowie poznali historię firmy Danone, a także przekonali się dlaczego warto spożywać produkty nabiałowe i jakie są ich wartości odżywcze. Uczniowie obserwowali również z okien galerii proces produkcji. Niezwykle ciekawym punktem wycieczki było samodzielne przygotowywanie przez uczniów jogurtów. Każdy mógł skomponować smak jogurtu według własnego pomysłu. Pod koniec wycieczki czekały dla uczestników miłe niespodzianki. Było to spotkanie z Małym Głodem , wspólne zdjęcie, upominki, maskotki od firmy Danone. Galeria

 

Maj 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Free business joomla templates