dzienniczek

Marzec

indeks

 uwaga1

plzab

indeks

baner juz plywam

 

Decyzją Marszałka Województwa Małopolskiego Miasto Chełmek  otrzymało dofinansowanie na realizację programu „Już pływam”.
 Projekt realizowany jest  w formie zajęć pozalekcyjnych w okresie od  15.03.2017r. do 25.05.2017r.
„Już pływam” jest programem powszechnej nauki pływania skierowanym do uczniów nie umiejących pływać.  Program ten obejmie 60 uczniów  naszej szkoły i będzie prowadzony przez instruktorów pływania na krytej pływalni  na Woli. 
Główne cele projektu:
 • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
 • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
 • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
 • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych,
 • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów,
 • zagospodarowanie wolnego czasu dzieciom.
Treści programowe będą realizowane zgodnie z wytycznymi do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „Umiem pływać”. 
 indeks
 • Turniej Wiedzy Pożarniczej

27 marca kolejny raz odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Uczeń kl. 3g Wiktor Morawski zajął III miejsce w kategorii gimnazjum w gminnym turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Gratulujemy! 

morawski 1morawski

 

Uczestnicy gminnego Turnieju wiedzy pożarniczej po rozdaniu dyplomów i statuetek uczestniczyli w pokazie sprzętu strażackiego. Mieli również okazję przejażdżki wozem strażackim, która wywołała wielką radość.

indeks

 

p

Informacja Dla Rodziców

Dotycząca Zachowania Bezpieczeństwa

w Korzystaniu z Gier Komputerowych

PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ

 • Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.’
 • Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.
 • Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.
 • Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.
 • Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.
 • Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.
 • Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.
 • Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.
 • Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami.

Jeśli taksprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

Wskazówki pochodzą z broszury pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”. Broszura dostępna jest pod adresem:

https://www.ore.edu.pl/materialy-do-pobrania/category/55-profilaktyka-agresji-i-przemocy

Gdzie można uzyskać pomoc

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich

 indeks

 

uwaga

 

 

wesz1

 

wesz   Head louse egg 2

wesz     gnida

wesz2

Przeczytaj!

Co to jest wszawica?

Objawy wszawicy.

Jak zapobiegać wszawicy?

Wykrywanie wszy KROK po KROKU.

indeks

 • Wiosenny korowód
Jednym ze staropolskich zwyczajów (opisanych już w XV wieku), jest zwyczaj (obrzęd) Topienia zdj 35Marzanny. Obecnie ma on miejsce 21 marca, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w tej zabawie. Wcześniej w klasach zostały wykonane kukły Marzanny, które z dumą niesione były przez dzieci  w barwnym korowodzie. Pochód przemaszerował ulicami naszego miasta, budząc zainteresowanie przechodzących osób. 
Podczas przerw nasze dzieci mogły dać upust swoim plastycznym talentom. Bardzo szybko nasze korytarze pokryły się wiosennymi rysunkami.  Galeria
 
indeks
 
 • Wiosenny konkurs o zdrowiu
 
Uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjum wzięli udział w konkursie o zdrowiu, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK.  Pod okiem pani
M. Lizis  udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi: promocji zdrowia, higieny osobistej, właściwego  odżywania, chorób i sposobów ich zapobiegania oraz wypoczynku czynnego. Zwyciężyły grupy reprezentujące klasę III gimnazjum oraz klasy VIa i VIb.  Każdy z uczestników otrzymał, ufundowaną przez Spółdzielnię Uczniowską „Chatka Puchatka”, paczkę zdrowych i świeżych owoców i warzyw, którymi mogli podzielić się 
z kolegami i koleżankami z klasy. 
 
indeks
 • Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 17 marca odbyło się spotkanie klasy 3 gimnazjum z ratownikiem medycznym panem rat medBartłomiejem Łysek. Zaproszony gość opowiedział uczniom o etapach swojej edukacji, które pokonał, aby wykonywać zawód sprawiający mu satysfakcję. Ze spotkania gimnazjaliści wynieśli, że warto się uczyć i realizować swoje marzenia.

 

 

indeks

 •  Magia zamknięta w papierze

4 marca 2017 r. w Gliwicach odbyło się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu IMG 2280Origami "Magia zamknięta w papierze". Nasi nagrodzeni uczniowie: Antoni Fąfara, Patrycja Kuligowska, Nikola Nadolska, Antonina Syska i Aleksandra Konik wraz z opiekunem p. Beatą Babiuch odebrali dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe. Po uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział w warsztatach origami poprowadzonych przez instruktorów Polskiego Towarzystwa Origami. GRATULUJEMY! Galeria

 

 

 

 

indeks

FINAŁ AKCJI "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

ODDAJ GŁOS na naszą laleczkę (Górnik Gaweł)!

Głosowanie od 10 marca od godziny 11.00 do 17 marca 2017 do godziny 11.00.

Wejdź na aplikację konkursową: 

https://apps.facebook.com/unicef-kolory-swiata/galeria 

w galerii wpisz "Chełmek" i znajdź naszą lalkę. Możesz zagłosować tylko jeden raz.

 

lalka

Maj 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Free business joomla templates