dzienniczek

Grudzień

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

swieta cudne1

Zdrowych  i  Wesołych  Świąt  Bożego  Narodzenia,
w  Gronie  Rodziny, przyjaciół  i  znajomych
.

Niech  ta magia wigilijnego wieczoru trwa jak najdłużej, natomiast  chwile,  spędzone razem będą czasem  dobrej  nowiny  a  po  Świętach  byście  z nadzieją , miłością   i wiarą przygotowali  się do  powitania Nowego  2017 Roku.

Życzą 

Dyrekcja,

Nauczyciele  i Pracownicy Szkoły

 

 indeks

 • JASEŁKA
22 grudnia 2016 r., zgodnie z tradycją, spotkaliśmy  się, by przeżyć cud Bożego Narodzenia. zdj 40Wspólnie obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum, przygotowane przez p. A. Krzyściak-Kalembę i R. Dębską-Konik przy pomocy p. A. Muchy, p. W. Glandys oraz ks. R. Ryczka. Oglądając przedstawienie bożonarodzeniowe i odwołując się do tajemnicy narodzin Jezusa,  poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt. Po wspólnym kolędowaniu przy akompaniamencie p. A. Gomółki i świątecznych życzeniach dla całej społeczności szkolnej, uczniowie usiedli wraz z wychowawcami i nauczycielami do wigilijnych stołów. Dzielili się opłatkiem, wzajemnie składali życzenia, kolędowali i częstowali się przygotowanymi potrawami wigilijnymi. Galeria

indeks

 • RÓŻA DLA PATRONA

Adam Mickiewicz urodził się 24 grudnia 1798r. a zmarł 26 listopada 1855r. 22 grudnia uczniowie zdj 09naszej szkoły, wieszczowi narodowemu - patronowi złożyli symboliczną różę z okazji 218 rocznicy urodzin.Galeria

 

 

 

 

 

indeks

 • 110 LAT NASZEJ SZKOŁY
 W 1906 roku wybudowany został budynek szkoły o czterech klasach naukowych zdj 09
z mieszkaniem dla kierownika… Tak rozpoczyna się historia Szkoły Podstawowej nr 1 
w Chełmku, przemianowanej w ciągu reform oświatowych na Samorządowy Zespół Szkół 
nr 1  im. A. Mickiewicza.  Te 110 lat historii stały się okazją do wspólnego świętowania. 
Dnia 15 grudnia br. odbyła się uroczysta akademia z udziałem burmistrza Chełmka
p. A. Saternusa, przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Rady Miejskiej w Chełmku, Kuratorium Oświaty, dyrektorów szkół gminnych, przedstawicieli ZHP, jak również byłych i obecnych reprezentantów Rady Rodziców, pracowników szkoły  oraz  jej wychowanków. Oglądając spektakl słowno-muzyczno-taneczny mogliśmy przenieść się w podróż w czasie i przestrzeni. Prezentując ponad stuletnie dzieje szkoły, uczniowie skłonili zaproszonych gości do refleksji nad chwilami spędzonymi w jej murach. Każdy uczestnik spotkania mógł również obejrzeć kroniki szkolne oraz zwiedzić mury placówki. 
Z okazji tak zacnego jubileuszu szkoła obdarowana została prezentami. Burmistrz
A. Saternus  przekazał placówce nowoczesne ksero oraz czek w wysokości 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup maszyny do czyszczenia dużych powierzchni.  Galeria cz.1           Galeria cz. 2
Wszystkim osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością serdecznie dziękujemy.
 

indeks

 

 baner  15grudnia

 

od szkol  od burmistrza

odburmistrza1

 

indeks

baner

dyr

indeks

 • SUKCES NASZEJ SZKOŁY

Zakończyła się VII edycja Konkursu Małopolskiego "Odblaskowa szkoła" prowadzonego przez odblaskowa szkola 16policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Nasza szkoła zajęła wysokie 70 miejsce. W konkursie brało udział około 300 szkół. Jest to bardzo duży sukces dla naszej placówki. Realizacja konkursu przybliżyła uczniom tematykę bezpieczeństwa.

 

indeks

 • POZALEKCYJNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Dzieci uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia plastyczne mogą pochwalić się już efektami swojej zdj 01pracy. Na zajęciach powstały piękne bajkowe ptaki oraz kartki świąteczne wykonane metodą Iris-folding. Galeria

 

 

 

 

 

indeks

 

 • DECOUPAGE NA ZAJĘCIACH W KLASIE 1A
   
7 grudnia uczniowie klasy 1a, wraz z mamami, poznali na zajęciach nową technikę zwaną zdj 12DECOUPAGE. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego np. z serwetki. W ten przedświąteczny czas ozdabiane były styropianowe kulki, które po pewnym czasie zamieniały się w przepiękne choinkowe bombki. Wspólna praca dzieci i mam przyniosła wspaniałe rezultaty. Bombki   będą doskonałą ozdobą tegorocznej choinki w domach pierwszoklasistów. Galeria
 
indeks
 • Pieczenie pierników
W pierwszym tygodniu grudnia uczniowie klasy 1a zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pyszne zdj 21świąteczne pierniczki.
Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Pierwszoklasiści samodzielnie wałkowali ciasto, które zostało przygotowane przez panią Anetę Sitek, mamę Bartka. Pani Anecie serdecznie dziękujemy. Następnie dzieci wykrawały świąteczne kształty- choinki, gwiazdki, zwierzątka, przy pomocy foremek.
Gdy przyszedł czas na pieczenie, słodkie ciasteczka znalazły się w piekarniku. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.
Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Galeria
 

indeks

serce

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych organizowanych przez uczniów zrzeszonych w Szkolnym Kole PCK i Grupie Wolontariuszy
„Młodzi Miłosierni z Chełmka”.
 •  PACZKA ŚWIĄTECZNA DLA NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH MIESZKAŃCÓW zbiórka produktów spożywczych, słodyczy, środków czystości o długotrwałym terminie przydatności; termin akcji – do dnia 16 grudnia 2016 r.
 • OPATRUNEK NA RATUNEK zbiórka środków opatrunkowych (bandaży, gaz, kompresów, plastrów opatrunkowych, rękawiczek gumowych, waty, strzykawek, igieł) z przeznaczeniem dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Misso”; termin akcji – cały rok szkolny 2016/2017.
 • ZBIÓRKA NAKRĘTEK PLASTIKOWYCH; termin akcji – cały rok szkolny 2016/2017.
 • WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – w ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie mieć kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej współpracy międzypokoleniowej  z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. Galeria
Za każdy Wasz dar serdecznie dziękujemy.
Szczegółowych informacji udzielają: p. Wioletta Glandys i p. Agnieszka Krzyściak-Kalemba

indeks

 • Papierowe ptaszki

Uczniowie klasy 1a wykonali na zajęciach ptaszki.  Zrobili je min.  z gazet. Po wysuszeniu, ptaszki zdj 09były malowane, ozdabiane brokatami i kolorowymi piórkami. Efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach. Galeria

 

 

 

 

 

indeks

ratujemy

W ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” uczniowie klasy 1a poznają na zajęciach zasady udzielania pierwszej pomocy, zaczynając od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzieci ćwiczą na manekinach, które nasza szkoła otrzymała  od WOŚP. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, a odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach.  
 Swym zakresem program obejmuje tematy:  
 • Bezpieczeństwo
 • Sprawdzenie przytomności
 • Wzywanie pomocy
 • Sprawdzenie oddechu  
 • Ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej
 • Oddechy ratownicze i uciskanie klastki piersiowej
 • Łańcuch przeżycia                                                     
 Przypomnijmy zeszłoroczny sukces trzecioklasistów z naszej szkoły. Po pomyślnym przejściu dwóch etapów konkursu, nasi mali ratownicy dzielnie walczyli w Warszawie i ukończyli zawody z zakresu udzielania pierwszej pomocy na  4 miejscu. Grupa ratownicza była w składzie: Gabriela Gondzik, Julia Poznańska, Antoni Pawela, Wojciech  Soboń   i opiekun pani Agata Juszyńska. Galeria
 
Maj 2020

Pn Wt Sr Cz Pt So N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Free business joomla templates