dzienniczek
SzkołaAktualności szkoły

Sierpień 2018

 

informacja

W dniu 16 siarpnia 2018 r. (tj. czwartek) o godz. 10.00

odbędzie się Rada Pedagogiczna

 

uwaga

Ze względu na remont ul. Chrobrego i placu przed szkołą

brak miejsca do parkowania samochodów.

Wejście do szkoły tylko wejściem głównym.

indeks

Czerwiec 2018

 

 

wakacjehura

Wspaniałego  i  Radosnego Odpoczynku

indeks

szkolax16podr

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas:  szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum otrzymują darmowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń.

Rodzice mają obowiązek zakupić jedynie podręczniki do religii.wyk

indeks

 

koniec roku1

2017/2018

Odbędzie się Dnia 22.06.2018 r. tj.Piątek

na Sali Gimnastycznej

9:00                    Klasy I -V Szkoły Podstawowej

10:00                 Klasy VI i VII Szkoły Podstawowej

                                           Klasy II i III Gimnazjum

W Czwartek 21 czerwca 2018 r.

w Kościele NMP Królowej Polski Msza św.

na Zakończenie Roku Szkolnego o godz.18.00

indeks

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START 

 dobry start

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

 • Dla kogo wsparcie?

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

 • Jak otrzymać świadczenie „Dobry Start”?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

 • Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje , które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń)  właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie).

 • Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

 • Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

Ważne! 300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne /tzw. zerówka/ w szkole lub porzedszkolu.

 indeks

 • BEZPIECZNE WAKACJE

Zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły zostali odpowiednio przygotowani do numer alarmbezpiecznego spędzania nadchodzącychwakacji . Spotkali się z  przedstawicielami chełmeckiej Policji. Zaproszeni goście przypomnieli uczniom przepisy bezpieczeństwa w czasie wakacji w miejscu zamieszkania, na placach zabaw,  nad wodą, w lesie, w górach i  nad morzem. Zwrócili uwagę na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie jazdy na  rowerze, na rolkach czy na hulajnodze. 

indeks

 • DZIEŃ DZIECKA W TEATRZE
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Teatru slowac
im. J. Słowackiego  w Krakowie. Obejrzeli tam wyjątkowy spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.  Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół w tajemniczej krainie bardzo się dzieciom podobała. Treść przedstawienia, zawierająca życiowe morały,  okraszona była dużą ilością świetnej muzyki, atrakcyjnymi zabawami na scenie oraz przepięknymi kostiumami i dekoracją.
 indeks 
 • LEKCJA Z PLATFORMĄ KAHOOT
Klasa VI uczestniczyła w niezwykłej lekcji języka polskiego. Poprowadziła ją na zaproszenie biblioteka chelmekpolonisty kierownik Publicznej Biblioteki w Chełmku  która  zapoznała uczniów z platformą e-learingową Kahoot. Jest to platforma do tworzenia 
i przeprowadzania interaktywnych quizów i dyskusji. Umożliwiła ona uczniom udział 
w zmaganiach z zakresu wiedzy  polonistycznej. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i poczuć dreszczyk rywalizacji.  
Pani kierownik zaprosiła uczniów na warsztaty twórcze w ramach programu Przystanek biblioteka! Zostań architektem swojego miasta, które polegają na aranżowaniu, budowaniu i pomalowaniu tzw. przystanków bibliotecznych na terenie naszego miasta. Zadziałają one na zasadzie bookcrossingu, z którego będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Chełmka. 
indeks
 • Książka, którą polecam
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami chętnie zaangażowali się w organizowany po raz
 
ksiazki 1drugi przez Bibliotekę Publiczną w Chełmku Gminny Konkurs Czytelniczy „Książka, którą polecam”. Przed komisją konkursową uczniowie prezentowali swoje ulubione pozycje książkowe i zachęcali do sięgnięcia po nie. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl. III,  IV,  V  oraz VI. Gratulujemy umiejętności promowania książek oraz zamiłowań czytelniczych! Życzymy dalszych sukcesów!

indeks

 • Turniej z Janem Pawłem II

W ramach obchodów 40-lecia  wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w Gminie Chełmek uczniowie klas VII b i II gimnazjum naszej szkoły pod opieką katechetki dnia 4 czerwca 2018 r. wzięli udział w konkursie „Światowe Dni Młodzieży – Turniej z Janem Pawłem II”, zajmując w nim II miejsce

indeks

 • "Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę"
Uczniowie klas piątych wraz z polonistą zorganizowali nietypową lekcję języka polskiego. czytanieWykorzystując piękna pogodę zorganizowali piknik czytelniczy. Zaopatrzeni w koce, przekąski oraz napoje spędzili czas  na łonie natury przed szkołą. Najważniejszymi elementami tego spotkania były ulubione książki, które uczniowie  przynieśli ze sobą. Każdy z nich mógł się pochwalić swoimi zainteresowaniami czytelniczymi, przeczytać fragment ulubionej książki oraz zachęcić kolegów i koleżanki do sięgnięcia po ich ulubioną lekturę. Galeria
 

indeks

 

chomikimage 20140517       ogl     przedszkole1

W dniu 11.06.2018 r.

(tj. poniedziałek)

o godz. 17:00odbędzie się

ZEBRANIE RODZICÓW

dla przyszłorocznych przedszkolaków

w sprawie organizacji roku 2018/2019

(na świetlicy szkolnej)

 

W dniu 13.06.2018 r.

(tj. środa)

o godz. 09:00 organizowany jest        

DZIEŃ OTWARTY PRZEDSZKOLA

zajęcia odbędą się w sali nr 2.

Zapraszamy wszystkich chętnych

przyszłorocznych przedszkolaków z rodzicami.

 

W dniu 11.06.2018 r.

(tj. poniedziałek)

o godz. 18:00

odbędzie się

ZEBRANIE RODZICÓW klasy I

w sprawie organizacji roku 2018/2019

(na świetlicy szkolnej)

 indeks

chomikimage 20140517uw
         

Osoby chętne na półkolonie w SZS nr 1 w Chełmku

25.06.2018r.- 06.07.2018r.

proszone są o zgłaszanie się,

brakuje co najmniej 6 osób do otwarcia drugiej grupy.

Zapisy do 06.06.2018 r.(tj. środa)

indeks

dyzprzedprzedszkole1

1/ w terminie 02.07.2018 r. - 27.07.2018 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa 9 (karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Brzozowa 9 i złożenie do dnia 08.06.2018 r).

2/ w terminie 30.07.2018 r. - 17.08.2018 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Chełmku ul. B. Chrobrego 9 (karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Chrobrego 9 i złożenie do dnia 08.06.2018 r).

3/ w terminie 20.08.2018 r. - 25.08.2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Bobrku ul. Nadwiślańska 9 (karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Nadwiślańska 9 i złożenie do dnia 08.06.2018 r).

4/ w terminie 27.08.2018 r. - 31.08.2018 r. w Przedszkolach macierzystych.

indeks

Maj 2018

 

rdr

rada rodzicowDnia 6 czerwca 2018r. o godz. 18:00

odbędzie się zebranie

Rady Rodziców SZS nr 1 w Chełmku

na szkolnej stołówce.

Przewodniczący Rady Rodziców

SZS nr 1 w Chełmku

indeks

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE O OJCZYŹNIE"

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości. Jest zdj 36 to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W ramach działań konkursowych „Szkoły młodych patriotów”, w których nasza szkoła bierze udział, dnia 25 maja 2018 roku w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Recytatorski „Wiersze o Ojczyźnie”. Konkurs rozpoczęła dyrektor szkoły, p. Lucyna Kuligowska, która przypomniała czym jest patriotyzm i w jaki sposób możemy go dzisiaj krzewić. Następnie, razem z panią wicedyrektor Beatą Pawluśkiewicz, wręczyła zasłużonym uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w zakresie działań patriotycznych i wolontariatu. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: Maria Kalemba, Wojciech Szyjka, Przemysław Klimek, Jacek Sitek, Krystian Palian, Victor Chmurski, Karolina Bębenkowska, Martyna Krzykała, Michał Pawela, Karol Kowalczyk, Joanna Kowaliczek, Natalia Kaleta, Dominika Cygan.     Po rozdaniu nagród, przystąpiono do uroczystego rozpoczęcia Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wiersze o Ojczyźnie”. Każda z klas IV-VII szkoły podstawowej wytypowała jednego przedstawiciela, który miał za zadanie reprezentować swoją klasę. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Przed komisją złożoną z pań D. Orzana, K. Kowalczyk, A. Krzyściak-Kalemba recytatorzy wygłosili wybrane przez siebie wiersze. Były to utwory m.in. takich poetów jak: Wł. Broniewskiego,  K. I. Gałczyńskiego, C.K. Norwida, K. K. Baczyńskiego,
W.  Szymborskiej, T. Różewicza, W. Broniewskiego, J. Pietrzaka, T. Kubiaka,
A. Słomińskiego.  Większość uczestników zaprezentowała wysoki poziom opanowania tekstu, poprawną i płynną recytację oraz świadomą ekspresję wypowiedzi. Spośród wszystkich uczestników komisja wyłoniła 3 najlepszych recytatorów:     

I miejsce-Erica Miłek z klasy 5b;

II miejsce – Alicja Wiśniewska z klasy6a

III miejsce ex aequo- Hanna Szatyńska z klasy 4a i Jakub Wanat z klasy 7a

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Składamy również podziękowania dla Spółdzielni Uczniowskiej „Chatka Puchatka” i Biblioteki Szkolnej, które ufundowały nagrody dla zwycięzców. Galeria

indeks

 • SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W ramach działań konkursowych „Szkoły młodych patriotów” dnia 25 maja zdj 20
w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięły udział klasy IV-VII szkoły podstawowej.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań młodego pokolenia Polaków pieśnią patriotyczną i żołnierską oraz poszerzenie edukacji patriotycznej o prezentację działań o charakterze artystycznym.
Każda klasa zobowiązana była do zaprezentowania na scenie wybranej pieśni patriotycznej w dowolnej aranżacji. Wśród wykonywanych utworów mogliśmy usłyszeć znane i cenione pieśni tj. „Legiony”, „Przybyli Ułani”, „Rotę”, „Hej, chłopcy, bagnet na broń”, „Mazurek 3 maja” oraz współczesne pieśni patriotyczne „Biały krzyż” , „Polska flaga” czy „Wolność”. Można też było podziwiać piękne stroje i ruch sceniczny każdej występującej grupy

Bogaty repertuar prezentowanych utworów wzbogaciła gra na melodyce pieśni „Jak długo na Wawelu” , gra na pianinie „Roty”, gra na rurkach utworu muzycznego z serialu telewizyjnego Czterej pancerni i pies „Deszcze niespokojne „ oraz występ solowy uczennicy klasy 5b z utworem „Biały krzyż”.

Zmagania uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Orzana – przewodnicząca, p. M. Piwowarczyk i ks. R. Ryczek – członkowie.

I tak oto laureatami Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej zostali:

I miejsce- klasa 4c

II miejsce - klasa 7b

III miejsce – klasa 5b

Choć wyłoniono finalistów, zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Dziękujemy im serdecznie za odwagę, chęć i umiłowanie tak ważnej wartości, jaką jest PATRIOTYZM.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania naszemu muzykowi, p. Arturowi Gomółce, za oryginalny akompaniament muzyczny. Galeria

indeks

 • Ogólnopolskie sukcesy origami

Uczniowie naszej szkoły odnoszą kolejne sukcesy w konkursach origami.

W VI Ogólnopolskim Festiwalu Origami w Żarowie nasze uczennice zwyciężyły w dwóch kategoriach.
Kategoria – szkoły podstawowe - kl. IV-VI – origami klasyczne 
II miejsce
 – Nikola Nadolska
, kl. 4 c

Kategoria– kl. VII i gimnazjaliści – origami klasyczne

III miejsce – Maria Kalemba, kl. 3 ga

origorig 1

                    Maria Kalemba                                                                                                             Nikola Nadolska                                                  

Uczennica klasy VIa Alicja Wiśniewska została laureatką w XXI Małopolskim Konkursie wycinankaPlastyczno-Etnograficznego „Wycinanka Wystrzyganka Ludowa” w kategorii Szkoły Podstawowe klasa V-VII.

Gratulujemy!

indeks

 • Znajdź właściwe rozwiązanie

paleniepalenie 1

Klasa III gimnazjum realizowała program "Znajdź właściwe rozwiązanie". Uczniowie wykonywali plakaty oraz prace plastyczne. Prowadzili dyskusję na temat zdrowia własnego  i innych. Wyciągali wnioski z niewłaściwych postaw i niepoprawnych zachowań. Tego typu zajęcia wpłynęły bardzo pozytywnie na kształtowanie właściwej postawy wśród dorastającej młodzieży.

indeks

 • Trzymaj formę

plakatplakat 1

Klasy piąte i szósta brały udział w programie "Trzymaj formę". W trakcie zajęć uczniowie zostali poinformowani o odpowiednim odżywianiu się w ich wieku oraz o potrzebach codziennej aktywności fizycznej. Wykonali plakaty propagujące zdrowy styl życia. Na zebraniach rodzice otrzymali ulotkę "Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej".

 

indeks

 • Bieg po zdrowie

 

W ramach akcji „Bieg po zdrowie”; której celem było uświadomienie młodzieży jak zgubny bieg po zdrowie 1wpływ na ich zdrowie ma palenie papierosów; uczniowie klas czwartych w trakcie godzin wychowawczych przygotowywali prace plastyczne, plakaty oraz broszury informacyjne. Czwartoklasiści przygotowane przez siebie ulotki informujące o szkodliwych konsekwencjach palenia papierosów, rozdali swoim starszym i młodszym kolegom, aby uchronić ich przed niewłaściwym wyborem.

 

Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, iż profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinnabieg po zdrowie zostać na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.

 

indeks

uwaga1 

Apel o Pomoc

Pomóż Martince Zobaczyć Świat

sloneczko

Martina Madejczyk- 00039/2018

martinca1

 Martina Madejczyk jest sześcioletnią dziewczynką, która mieszka w Chełmku w woj. małopolskim. Urodziła się wcześniakiem   z bardzo niską wagą 470 gram.

Tak wczesne przyjście na świat spowodowało, że Martina nie widzi. Mimo młodego wieku przeszła wiele skomplikowanych operacji mających na celu poprawę jakości życia. Nadzieją na stanie się osobą niedowidzącą zamiast niewidomą, jest przeprowadzenie kolejnej kosztownej, skomplikowanej operacji oczu i przeszczepu siatkówki. Mimo znacznego ograniczenia w samodzielnym poruszaniu się i zaspokajaniu potrzeb życiowych Martinka jest wesołym dzieckiem, lubiącym muzykę i taniec. Marzy    o tym, by zobaczyć kochających Ją bliskich i otaczający świat.

Pierwsza operacja czeka Martinkę już 18 maja 2018r.

Tylko od Państwa zależy, czy ta radosna dziewczynka będzie miała możliwość zobaczenia światła dziennego.

Nr Konta Bankowego Fundacji:

Bank PEKAO SA   94 1240 4836 1111 0010 6856 4840

wpłaty z dopiskiem „pomoc dla MARTINY MADEJCZYK”

 Na stronie Fundacji www.slonecznanadzieja.pl śledzić postępy jakie Martina osiągnęła między innymi dzięki Państwa pomocy.

 indeks

images12

orkiestraPrzedszkolaki z panią Moniką Koryczan-Zębaty realizują zajęcia muzyczne z wykorzystaniem metody aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss. Muzyka klasyczna i współczesna oraz instrumenty perkusyjne pozwalają dzieciom wyobraźnię i wrażliwość. W różnych ćwiczeniach muzycznych rytmizują gestykularnie, śpiewają z elementami pantonimy, grają na instrumentach perkusyjnych, ilustrują muzykę i wyrażają ciałem swoje emocje. Kształcąc wyobraźnię dźwiękową i rozwijając poczucie rytmu świetnie się bawią i bardzo lubią takie zajęcia. Galeria

                                 indeks              

logostyp

Na podstawie Uchwały Nr XXXV/312/2014 Rady Miejskiej w Chełmku z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie przyznawania stypendiów za osiągnięcia sportowe, Burmistrz Chełmka przyznał stypendia sportowe najlepszym zawodnikom. W tym roku otrzymało je 7 osóbz naszej szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy! /foto: Kamil Szyjka/

 ekolo21 09b614ca12              Piłka Ręczna

Marcin Witkowski -Obrotowy                            
Wiktor Łysak -Obrotowy
Dominik Jugowiec -Bramkarz
Robert Masłowski -Lewoskrzydłowy

 

 

ekolo23 0a09db9cee

 

Piłka Nożna

 

Olaf Przewoźnik-Bramkarz

 

 

klaula             

     Tańce

 

Klaudia Helbin- Towarzyski Latynoamerykański

 

Urszula Paździor- Hip Hop i Jezz


 

Umowy stypendialne zostały podpisywane w dniach 23 - 27 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Chełmku

                                                                                    indeks

dz

planetarium

planetarium1

 

Rada Rodziców ufundowała wielką atrakcję:

podróż kosmiczną dla wszystkich dzieci.

Pokaz odbędzie się w kopule planetarnej

na sali gimnastycznej 1 czerwca 2018.

indeks

uwaga

chomikimage 20140517         bezwak1
              

Świetlica Środowiskowa w Chełmku

Ogłasza Nabór na Wakacyjną Formę Zajęć Świetlicowych

dla dzieci klas I-IV

w okresie:

I turnus 25 czerwiec do 6 lipiec 2018 r.

od godz. 7.00 do godz. 15.00

    chlopczykzpilka1

 

w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 w Chełmku

w Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku

w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie  

w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2    w Chełmku

 

 II turnus 9 lipiec – 20 lipiec 2018r.

od godz. 7.00 do godz. 15.00

 w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku

Karty zgłoszenia do pobrania w sekretariatach odpowiednich szkół.

Zapisy wraz z wpłatą na konto

do 25 maja 2018r.

W Pierwszej Kolejności Przyjmowane są Dzieci Rodziców Pracujących.

Liczy się kolejność zgłoszeń !!!

indeks

Kwiecień 2018

 

 • Majowe święta

 W coroczny kalendarz uroczystości szkolnych wpisany jest apel z okazji świąt 1, 2 i 3 maja. Ten zdj 22dzień jest wspaniałą okazją , by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają te dni. 1 maja- Święto Pracy oraz rocznica wejścia Polski do UE, 2 maja Dzień Flagi, 3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji. Wszystkie te wydarzenia przybliżone zostały przez uczniów naszej szkoły podczas uroczystego apelu. Za pomocą prezentowanych tekstów, recytowanych wierszy i odśpiewanych piosenek oraz ciekawego tańca z flagami przedstawiono ważne wydarzenia z historii Polski, o których nigdy nie możemy zapomnieć.Galeria

indeks

 

Slajd11

Slajd2

indeks

 • Światowy Dzień Książki

Jak co roku w kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. zdj 03
Z tej okazji uczniowie klasy VIa przygotowali dla przedszkolaków oraz uczniów
z klas I - VI przedstawienie teatralne pt. „Piękna i Bestia”. Główną zaletą prezentowanego spektaklu było przekazanie w atrakcyjnej formie najcenniejszych wartości, które wynikały z fabuły utworu, uświadamiały odbiorcom, że zewnętrzne piękno nie jest najważniejsze i tylko egoizm
i nieczułość mogą zmienić człowieka w bestię. Na zakończenie tej pięknej baśni odtwórcy głównych ról przekazali wszystkim jakże ważne przesłanie,
że: Prawdziwe piękno, często jest ukryte, trzeba uważnie patrzeć, by je
w innych dostrzec
Galeria

W spektaklu udział wzięli :

Bella – Alicja Wiśniewska

Bestia – Kacper Gondzik

Maurycy – Kacper Piegzik

Zegar –    Marcin Pocielej

Świecznik – Kamila Małysiak

Imbryczek – Marcelina Wilczak

Prowadząca I – Alicja Zembaty

Prowadząca II – Weronika Trojańska

indeks

 • Kolejny sukces Jedynki
Dnia 24 kwietnia 2018 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach osiekDzieci w Mini Piłce Ręcznej w Osieku. W wyniku rywalizacji drużyna zajęła drugie miejsce, przegrywjąc tylko jedną bramką w finale z Piotrowicami.
Skład reprezentacji: Mateusz Bialik, Dawid Dyrna, Wojciech Chacuś, Michał Smółka, Kacper Gondzik, Kacper Piegzik, Olaf Matyja, Aron Wilczak,Jakub Zamarlik, Kacper Kulikowski. 
Opiekunowie: p.Ewa Patyk i p. Mariusz Janik.
 GRATULUJEMY

indeks

 • Kolejne sukcesy

Antonina Syska, uczennica klasy VI naszej szkoły została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych. 

Gratulujemy Antosi i trzymamy za nią kciuki w przyszłym roku szkolnym. 

indeks

 • Wizyta w pracowniach specjalistycznych

Dzięki uprzejmości dyrekcji SGZOZ w Chełmku uczniowie w ramach projektu unijnego "Szkoła na zdj 016+" mieli szansę odbyć zajęcia w pracowni okulistycznej, laryngologicznej czy EEG dowiadując się m.in: jak zbudowany jest układ optyczny oka, jakie są zaburzenia akomodacji oka, jak działa i do czego służy dioptromierz oraz lampa szczelinowa, jak bada się słuch, jak badanie ultrasonograficzne wykorzystuje ultradźwięki oraz na czym polega badanie EEG. Galeria

indeks

 • Sportowy sukces

Rezprezentacja naszej szkoły zdobyła tytuł Mistrza Powiatu i prawo udziału w kolejnym etapie reczna 2rozgrywek międzyszkolnych. Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej szkół gimnazjalnych rozegrano 11 kwietnia w hali sportowej ZespołuSzkół w Osieku.

Skład reprezentacji:

Dominik Jugowiec, Wiktor Łysak, Robert Masłowski, Marcin Witkowski, Daniel Fidyt, Nikodem Fidyt, Dariusz Jańczyk, Olaf Przewonik, Tymoteusz Woszczyk, Piotr Chanek, Konrad Matysik i Kamil Hermet. Opiekunowie: Ewa Patyk i Mariusz Janik

 

reczna 3reczna 4

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

indeks

patr 1

 

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, MEN ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.
W związku z tym Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Szkoła młodych patriotów” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii prawa i narodu polskiego.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 30 listopada 2017 r. do 30 maja 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Chełmku. Po wykonaniu przewidzianych zadań szkoła otrzyma tytuł: „Szkoły młodych patriotów” oraz dyplom honorowy.

Zadania konkursu „Szkoła młodych patriotów”:

 1. Przeprowadzenie konwersatoriów pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
 2. Przygotowanie plakatu „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
 3. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski
  a patriotyzm”.
 4. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej.
 5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
 6. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
 7. Zgłoszenie swojego przedstawiciela do udziału w kursie „Szkoła młodych patriotów”, który w okresie od 30.11.2017 r. do 02.03.2018 r., przeprowadzi w formule e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

                                                                            Koordynatorzy działań szkolnych :

                                                                       Romana Oleś, Małgorzata Piwowarczyk

indeks

uwaga

Slajd1

indeks

Strona 1 z 15

Sierpien 2018

Pn Wt Sr Cz Pt So N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Free business joomla templates